Cheb by chtěl vedle Ohře postavit městské koupaliště

ČTK ČTK
3. 9. 2012 19:14
Odhadem by koupaliště, které ve městě citelně chybí, mohlo stát 60 až 80 milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cheb - Městské koupaliště by chtělo vybudovat v příštích letech město Cheb.

Areál s bazénem, přírodním koupalištěm a zázemím by mohl vzniknout na levém břehu Ohře, který město začalo letos revitalizovat.

Odhadem by koupaliště, které ve městě citelně chybí, mohlo stát 60 až 80 milionů korun, řekl místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS).

Protože ale projekt turistického využití levého břehu Ohře už začal a město má na něj slíbenou dotaci z Regionálního operačního programu, radnice jedná s představiteli regionální rady o možných změnách v projektu.

"Pokud by nebylo možné s přípravou začít kvůli podmínkám dotace, mohli bychom místo alespoň připravit a začít se stavbou po skončení doby udržitelnosti projektu v roce 2018," uvedl Linda.

Podle předběžných plánů by bazén koupaliště mohl být vyhřívaný buď solárními kolektory, nebo tepelným čerpadlem. Voda do přírodního koupaliště by se pak přes filtry dodávala z Ohře. V zimě by vodní plocha mohla sloužit jako přírodní kluziště.

Podle starosty Chebu Pavla Vanouška (ČSSD) koupaliště ve městě chybí.

"V horkých dnech lidé jezdí na Dřenici nebo do koupališť v Německu, například do Waldsassenu. I Aquaforum ve Františkových Lázních je v horkých dnech plné," uvedl Vanoušek.

Financování výstavby by ale muselo zřejmě zajistit město z vlastních zdrojů.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy