Cheb by chtěl vedle Ohře postavit městské koupaliště

ČTK ČTK
3. 9. 2012 19:14
Odhadem by koupaliště, které ve městě citelně chybí, mohlo stát 60 až 80 milionů
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Cheb - Městské koupaliště by chtělo vybudovat v příštích letech město Cheb.

Areál s bazénem, přírodním koupalištěm a zázemím by mohl vzniknout na levém břehu Ohře, který město začalo letos revitalizovat.

Odhadem by koupaliště, které ve městě citelně chybí, mohlo stát 60 až 80 milionů korun, řekl místostarosta Chebu Tomáš Linda (ODS).

Protože ale projekt turistického využití levého břehu Ohře už začal a město má na něj slíbenou dotaci z Regionálního operačního programu, radnice jedná s představiteli regionální rady o možných změnách v projektu.

"Pokud by nebylo možné s přípravou začít kvůli podmínkám dotace, mohli bychom místo alespoň připravit a začít se stavbou po skončení doby udržitelnosti projektu v roce 2018," uvedl Linda.

Podle předběžných plánů by bazén koupaliště mohl být vyhřívaný buď solárními kolektory, nebo tepelným čerpadlem. Voda do přírodního koupaliště by se pak přes filtry dodávala z Ohře. V zimě by vodní plocha mohla sloužit jako přírodní kluziště.

Podle starosty Chebu Pavla Vanouška (ČSSD) koupaliště ve městě chybí.

"V horkých dnech lidé jezdí na Dřenici nebo do koupališť v Německu, například do Waldsassenu. I Aquaforum ve Františkových Lázních je v horkých dnech plné," uvedl Vanoušek.

Financování výstavby by ale muselo zřejmě zajistit město z vlastních zdrojů.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Hokejisty USA povede na MS v Rize kouč Capuano z Ottawy

Hokejisty Spojených států amerických povede na mistrovství světa v Rize Jack Capuano. Bývalý hlavní kouč New York Islanders je od roku 2019 asistentem v Ottawě.

Čtyřiapadesátiletý Capuano bude působit u americké seniorské reprezentace potřetí a poprvé jako hlavní trenér. V roce 2017 byl asistentem na mistrovství světa a o rok dřív na Světovém poháru.

Další zprávy