Česko zasypal první sníh. Na špatně sjízdných silnicích na Karlovarsku napadlo pět centimetrů

ČTK ČTK
Aktualizováno 14. 10. 2015 13:29
První sníh letošního podzimu zasypal západní výspu Česka - Karlovarský kraj. A způsobil tam velké problémy v dopravě. Na silnicích ležela souvislá, až pěticentimetrová vrstva sněhu, silničáři vyjeli zasahovat dle letního režimu. Problémy byly i na hlavním tahu krajem, silnici R6. Hasiči museli na některých místech odstraňovat stromy a větve, které nevydržely nápor těžkého sněhu. Problémy mají hlavně kamiony, pozor si museli dávat řidiči jedoucí na letních pneumatikách. Spadlý strom zdržel dopravu i na železniční trati Merklín–Dalovice.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: ČTK

Karlovy Vary / Chomutov / Praha - Česko potrápila první sněhová kalamita letošního podzimu. Sníh v noci a ráno výrazně zkomplikoval dopravu v Karlovarském kraji. Od brzkých ranních hodin tam hustě sněžilo, na silnicích leželo kolem pěti centimetrů čerstvého sněhu. Po poledni už byla doprava plynulá.

Nejvyšší sněhovou pokrývku hlásila stanice Olšová Vrata u Karlových Varů s nadmořskou výškou 603 metrů, a to deset centimetrů, informoval na svých stránkách Český hydrometeorologický ústav

Špatně sjízdné byly některé úseky rychlostní silnice R6, hlavního tahu krajem. Podle informací Ředitelství silnic a dálnic na webu dopravniinfo.cz silnice klouzaly i na Chomutovsku.

Na některých místech na Karlovarsku museli hasiči odstraňovat stromy a větve, které nevydržely nápor těžkého sněhu a popadaly na vozovku. Problémy měly hlavně kamiony, velmi opatrní museli být i řidiči, kteří jezdí na letních pneumatikách.

"Od páté hodiny ranní vyjížděli hasiči ke třem desítkám událostí v souvislosti se sněžením. Odstraňovali popadané stromy ze silnic, naposledy například strom u Oloví, který blokuje průjezd sanitky s pacientem," sdělil dopoledne mluvčí hasičů v Karlovarském kraji Martin Kasal.

Zpožděné autobusy

Nečekané sněžení v polovině října dělalo ráno problémy i autobusům. Podle ředitele Autobusů Karlovy Vary Zdeňka Suchana měly některé ranní spoje zpoždění do 15 minut. "Cestující to ale chápali. Řidiči se museli vyhýbat popadaným větvím a museli jezdit opatrně. Prioritou je ale bezpečnost cestujících," řekl Suchan.

Spadlý strom zdržel dopravu i na železniční trati Merklín–Dalovice. Některé spoje zde musely nahradit autobusy. Sníh a padající stromy komplikují dopravu i na hlavním železničním tahu Karlovy Vary – Cheb. Dráhy zde zavedly několik bezpečnostních pomalých jízd. Kvůli nim se vlaky budou zpožďovat o deset až 25 minut. Až hodinové zpoždění měly vlaky ve směru Cheb–Marktredwitz.

Nákladní vozy brzdily provoz na příjezdu do Karlových Varů u Andělské hory, sníh komplikoval dopravu rovněž na trase z Chebu do Aše. Obezřetní museli být motoristé na výjezdu z Chomutova na hraniční přechod Hora Svatého Šebestiána.

 

Právě se děje

Další zprávy