Celníci zadrželi na Chebsku pirátské kopie za milion

ČTK ČTK
26. 3. 2012 19:26
Pirátská CD a DVD našel celník v tajné schránce za zadními sedadly osobního automobilu
Foto: Reuters

Cheb - Nelegální zboží za více než milion korun našli celníci při páteční silniční kontrole u Staré Vody na Chebsku.

Pirátská CD a DVD našel celník v tajné schránce za zadními sedadly osobního automobilu, informovala mluvčí plzeňského celního ředitelství Jitka Blahutová.

Nelegální zboží našli celníci při kontrole Fiatu Brava. "V tajné schránce za zadními sedadly bylo 2778 kusů CD a DVD nosičů se záznamem. Úkryt, který bylo možné objevit jen po odklopení zadních sedadel, kontrolující celník našel až po bližší prohlídce, jelikož mu byla podezřelá nová potahová látka v zavazadlovém prostoru vozidla," uvedla Blahutová.

Případ se nadále vyšetřuje pro podezření z porušení autorského práva. Podezřelým je vietnamský státní příslušník, který vozidlo řídil.

Nejde přitom o ojedinělý případ. Před dvěma týdny celníci zadrželi Poláka, který převážel 81.680 kusů nezdaněných cigaret zahraniční výroby.

Únik na spotřební dani ze zajištěných cigaret byl vyčíslen na 230.000 korun. Kromě nelegálních cigaret celníci zajistili i vozidlo tak, jak to umožňuje zákon o spotřebních daních.

"V případě, že bude vysloveno propadnutí dopravního prostředku ve prospěch státu, lze výnos z jeho prodeje použít na úhradu uniklé spotřební daně," dodala mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V soutěži o miliardovou armádní zakázku na BVP zůstaly tři firmy

Předběžnou nabídku na dodání 210 bojových vozidel pěchoty za zhruba 50 miliard korun ministerstvu obrany doručily tři z oslovených firem. Německé konsorcium PSM s obrněncem Puma se rozhodlo soutěž opustit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy