reklama
 
 

Kvůli mrazu je stan pro sokolovské bezdomovce téměř plný

30. 12. 2014 11:28
Speciální stan pro lidi bez domova funguje už třetím rokem. Policie ho postavila kvůli stížnostem ostatních obyvatel.

Sokolov - V průměru 12 lidí využívá v současných mrazivých dnech stan pro bezdomovce, který už několikátý rok provozuje v Sokolově městská policie. Má kapacitu 16 míst, ještě tedy může přijmout další klienty.

Sokolovský stan na okraji areálu Bohemia se pro bezdomovce otevírá vždy od začátku prosince. "Když bylo teplo, stan využívalo tak pět nebo šest lidí. Tento týden, jak přišly mrazy, je větší zájem. V současné době v něm přespává desítka mužů a dvě ženy," popsala Hana Procházková z oddělení prevence sokolovské městské policie.

Jeden z klientů, Gejza Sivák, je bez domova už třetím rokem. Ubytování ve stanu je pro něj v zimě řešením. "Kdyby byla ubytovna, bylo by to lepší, ale za ni se musí platit. V noci jsme ve stanu a ráno jdeme vedle do denního centra," řekl v úterý ČTK.

Nízkoprahové denní centrum provozuje jen několik metrů od stanu, v prostorách bývalého autobusového nádraží, obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi. Lidem bez domova umožňuje například vyprat si prádlo nebo ohřát jídlo. Lidé bez domova si zde mohou v bezpečí strávit několik hodin dopoledne a odpoledne.

"Většina lidí, kteří ve stanu přespávají, je ze Sokolova nebo z blízkého okolí. Pokud ale někdo přijde odjinud, neodmítneme ho, pokud je volno," dodala Procházková.

Stan pro bezdomovce zřídilo město Sokolov poprvé v roce 2011. Reagovalo tak na stížnosti obyvatel, že v zimě bezdomovci často přespávali ve sklepech domů nebo v areálu nemocnice. Stan je na Bohemii otevřen do konce února každý den od 20 do 8 hodin ráno.

autor: ČTK | 30. 12. 2014 11:28

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Karlovarský kraj

  reklama
  reklama
  reklama