Agentura pomůže Sokolovu se sociální péčí o Romy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 5. 2011 14:57
Agentura pro sociální začleňování začne v Sokolově fungovat v létě
Agentura pro sociální začleňování bude fungovat už ve čtvrtém městě kraje.
Agentura pro sociální začleňování bude fungovat už ve čtvrtém městě kraje. | Foto: Pavel Baroch

Sokolov - Státní agentura pro sociální začleňování začne po Chebu, Jáchymově a Toužimi působit v létě i v Sokolově.

Podle vedení města má pomoci lepší koordinaci sociální péče, zejména co se týká romských obyvatel.

Jak řekl ČTK místostarosta Sokolova Pavel Čáslava, agentura by mohla do města přinést i dotační prostředky na sociální služby, jako je například vybudování nízkoprahového centra pro mládež.

"Zhruba na začátku července by měl být vybrán ve výběrovém řízení koordinátor pro Sokolov. Pak bude trvat asi tři měsíce průzkum sociálního terénu," uvedl Čáslava.

Poté se sejdou zástupci města, škol, policie a sokolovských neziskových organizací.

Spolupráce s agenturou by podle místostarosty měla trvat tři roky. "Mají zázemí mladých lidí, kteří se vyznají v dotacích na sociální začleňování. Nás by zajímalo hlavně nízkoprahové centrum, ale i financování sociálních služeb," dodal Čáslava.

Agentura by měla hlavně propojit sociální aktivity v oblasti školství, zaměstnanosti, bezpečnosti a sociálních služeb. Samotnou realizaci by pak měly mít na starosti neziskové organizace, které ve městě působí, například Člověk v tísni nebo Pomoc v nouzi.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Česko má za sebou zřejmě nejmrazivější noc týdne, na Jizerce naměřili minus 21 stupňů

Noc na dnešek byla podle meteorologů pravděpodobně nejmrazivější nocí tohoto týdne. Především na východě a severovýchodě teploty při vyjasnění klesly až k minus deseti stupňům Celsia. Největší zima byla v Jizerských horách, v mrazové kotlině na Jizerce naměřili dokonce minus 21 stupňů. V dalších dnech se má oteplovat, od pátku už by teploty v noci pod nulu klesat neměly, uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V noci na dnešek se vyjasnilo všude kromě jihu a jihozápadu země. "Ve studeném vzduchu a při slabém větru tak klesly teploty v nižších a středních polohách na minus čtyři až minus osm stupňů Celsia, na východě a severovýchodě až na minus deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. V Jizerských horách se teploty pohybovaly většinou kolem minus 15 stupňů, ve výjimečných případech, jako právě na Jizerce, spadly ještě níže.

Na jihu a jihozápadě Čech bylo díky nízké oblačnosti tepleji, nejčastěji mezi nulou až minus čtyřmi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy