Agentura pomůže Sokolovu se sociální péčí o Romy

Domácí ČTK Domácí, ČTK
29. 5. 2011 14:57
Agentura pro sociální začleňování začne v Sokolově fungovat v létě
Agentura pro sociální začleňování bude fungovat už ve čtvrtém městě kraje.
Agentura pro sociální začleňování bude fungovat už ve čtvrtém městě kraje. | Foto: Pavel Baroch

Sokolov - Státní agentura pro sociální začleňování začne po Chebu, Jáchymově a Toužimi působit v létě i v Sokolově.

Podle vedení města má pomoci lepší koordinaci sociální péče, zejména co se týká romských obyvatel.

Jak řekl ČTK místostarosta Sokolova Pavel Čáslava, agentura by mohla do města přinést i dotační prostředky na sociální služby, jako je například vybudování nízkoprahového centra pro mládež.

"Zhruba na začátku července by měl být vybrán ve výběrovém řízení koordinátor pro Sokolov. Pak bude trvat asi tři měsíce průzkum sociálního terénu," uvedl Čáslava.

Poté se sejdou zástupci města, škol, policie a sokolovských neziskových organizací.

Spolupráce s agenturou by podle místostarosty měla trvat tři roky. "Mají zázemí mladých lidí, kteří se vyznají v dotacích na sociální začleňování. Nás by zajímalo hlavně nízkoprahové centrum, ale i financování sociálních služeb," dodal Čáslava.

Agentura by měla hlavně propojit sociální aktivity v oblasti školství, zaměstnanosti, bezpečnosti a sociálních služeb. Samotnou realizaci by pak měly mít na starosti neziskové organizace, které ve městě působí, například Člověk v tísni nebo Pomoc v nouzi.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Spolupracovnice Navalného Sobolová zastavila svoji předvolební kampaň

Spolupracovnice ruského opozičního představitele Alexeje Navalného Ljubov Sobolová oznámila na facebooku, že zastavuje svoji kampaň před zářijovými volbami do Státní dumy. K tomu rozhodnutí ji podle jejích slov dovedly obavy o bezpečnost svých podporovatelů v situaci, kdy vláda pronásleduje své oponenty, i skutečnost, že jí jako spolupracovnici organizace, která byla prohlášena za extremistickou, kandidovat zakazuje zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy