Kamion po nehodě spadl do přehrady, osobní auto začalo hořet. Jeden člověk zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 2. 9. 2019 18:16
Na hrázi přehrady Jesenice na Chebsku se ráno srazilo osobní auto s kamionem. Nákladní vůz se převrátil a spadl do přehrady. Osobní auto začalo po nárazu hořet, jeden člověk v něm nepřežil. Silnice I/21 zůstane uzavřená minimálně po celý den.
Kamion se převrátil a spadl do přehrady, osobní auto začalo po nárazu hořet.
Kamion se převrátil a spadl do přehrady, osobní auto začalo po nárazu hořet. | Foto: ČTK

Na místě zasahovaly všechny složky záchranného systému. "Kamion se po nehodě převrátil a spadl do vody. Nyní je částečně potopený. Budeme muset instalovat norné stěny," vylíčil mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes. Také uvedl, že jeden člověk v osobním autě zemřel na místě.

Odpoledne se hasičům podařilo odstranit ze silnice ohořelé osobní auto a z přehrady kabinu kamionu. Další únik provozních tekutin do přehrady tak už nehrozí. "Firma, které patří kamion, nyní vlastními silami vykládá náklad z přívěsu kamionu, který v přehradě zatím zůstává. Na místě zůstávají potápěči i těžká technika, dokud nebude možné návěs také z vody vyzdvihnout," řekl odpoledne mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Jak dlouho to potrvá, není ale zatím možné odhadnout. Silnice tak zůstane uzavřená.

Podle policie jel kamion od Chebu směrem na Mariánské Lázně. V protisměru jela kolona aut, z níž vyjel osobní vůz, který se s kamionem srazil. "Řidič osobního vozidla vjel do protisměru a čelně se střetl s kamionem," sdělila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Příčinu a okolnosti nehody policisté vyšetřují.

Řidič kamionu vyvázl bez zranění, je ale v šoku. Z kamionu, který zůstal v přehradě, nevytekly provozní kapaliny, přesto hasiči preventivně instalovali norné stěny. Na pomoc s vyproštěním kamionu přijeli potápěči a těžká technika z Prahy.

Zničené osobní auto zůstalo po nehodě zaklíněno ve svodidlech. Protože je hráz Jesenice pozvolná, je kamion po pádu do přehrady jen částečně potopený. Převrátil se hlavně návěs, který vezl balené nápoje.

Policie odklání dopravu přímo z dálnice D6, kolony ze strany od Chebu se tak v okolí přehrady netvoří. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Frankfurt si v odloženém duelu EL v Salcburku zajistil postup

Fotbalisté Frankfurtu v odvetném duelu 2. kola Evropské ligy v Salcburku, jenž byl přeložen ze čtvrtka na dnešek kvůli hlášenému orkánu, remizovali 2:2 a v součtu s domácí výhrou 4:1 postoupili do osmifinále. V něm se Eintracht 12. a 19. března utká s Basilejí.

Salcburk v odloženém zápase před 29.000 diváky dvakrát vedl, ale hosté pokaždé vyrovnali a pohlídali si postup. Branky domácích vstřelili kapitán Andreas Ulmer a Jérome Onguéné, klid Frankfurtu zajistil dvěma góly André Silva.

Frankfurt se měl původně už za dva dny představit v bundeslize na hřišti Werderu Brémy, vedení ligy ale na neděli plánovaný duel kvůli nahuštěnému programu zatím na neurčito odložilo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy