reklama
 
 

Kamení na trati v Poříčí a střelba ve Vysočanech. Policie šetří dva útoky na vlaky

Aktualizováno 18. 7. 2019 11:55
Policisté vyšetřují dva útoky na vlaky. Neznámý pachatel v úterý nastražil dřevěný kolík a hromádky kamení na trať v Poříčí nad Sázavou na Benešovsku. V pražských Vysočanech někdo poškodil pět oken jedoucího vlaku, podle svědků mohlo jít o střelbu. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněn.

V případu překážek na trati v Poříčí se pachatel se podle kriminalistů dopustil obecného ohrožení. "Jeden z vlaků musel zastavit a poškodil si kolo, nikdo nebyl zraněn," řekla mluvčí benešovské policie Eva Stulíková. 

Ve vlaku cestovalo více než deset lidí. "Strojvedoucí si překážek na kolejnici všiml a ihned pohotově zareagoval. Začal s vlakovou soupravou brzdit a vlak naštěstí nevykolejil. K čemu ale došlo, je poškození kola vlaku," uvedla mluvčí.

Policisté vyšetřují také údajnou střelbu na osobní vlak, který mířil ve středu po 19. hodině na příměstské lince S22 z pražského Masarykova nádraží do Milovic. Skončil ale už ve Vysočanech. "Krátce před dvacátou hodinou večerní přijali operátoři tísňové linky oznámení o střelbě na vlak," informovala policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Poškozeno je pět oken. "Policisté nyní zjišťují, co přesně poškození oken způsobilo, a pátrají po dosud neznámém pachateli. Na místě nedošlo ke zranění žádné osoby," řekla mluvčí. Zatím není jasné, co přesně se stalo, kriminalisté proto žádají případné svědky a cestující z vlaku, aby volali na linku 158.

autoři: ČTK, Domácí | 18. 7. 2019 11:20

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama
  reklama