reklama
 
 

Pronásledovat a otravovat. Jirkovská policie označila bezdomovce za slimáky a vyhlásila jim válku

14. 1. 2018 17:00
Město označení nepovažuje za nevhodné. "Je to jednoduše součást místního policejního slangu," řekl mluvčí Josef Dušek.

Jirkov - "Různě se plazí po městě a zanechávají za sebou nechutnou stopu." Tak popisuje sociálně slabé ředitel Městské policie Jirkov Martin Řehůřek a lidi bez domova na webu města označuje za "slimáky". Jirkovští policisté si dávají za cíl je vyhnat z veřejných prostor, celou akci Řehůřek nazval "Pronásledovat a otravovat".

Podle tiskového mluvčího města Josefa Duška jde hlavně o lidi bez přístřeší a narkomany, kteří na ulicích rozhrabávají popelnice, prodávají kradené parfémy, přespávají na zastávkách městské hromadné dopravy nebo močí na nevhodných místech.

Dušek označení za slimáky nepovažuje za nevhodné. "Je to jednoduše součást místního policejního slangu," řekl Aktuálně.cz. Stejný názor zastává i starosta Jirkova Radek Štejnar.

Za nevinné to nepovažuje Miloslav Pípal, oblastní ředitel Armády spásy pro Čechy. "Může to u nich (sociálně vyloučených lidí, pozn. red.) snížit motivaci a podpořit averzi ke společnosti," řekl Pípal s tím, že konkrétní tiskovou zprávu nečetl.

Lidé bez přístřeší mohou v Jirkově najít útočiště v azylovém domě a noclehárně, spousta z nich je ale nevyužívá. "Ti, kteří jsou ve zprávě označováni jako slimáci, o tuto možnost nestojí. Samozřejmě tady žijí i lidé, kteří se snaží najít práci a zařízení navštěvují. Mohou tam sehnat základní oblečení a potraviny," vysvětlil mluvčí města Dušek.

Slovo slimák nebylo vůči skupině osob užito poprvé. Loni na podzim jím místostarosta brněnských Bohunic Milan Hrdlička označil muslimy.

autor: Tomáš Klézl | 14. 1. 2018 17:00

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Vyberte region

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama