Znojmu došla trpělivost s prostitutkami na cestě do Vídně. Nejstarší řemeslo zakáže

ČTK ČTK
29. 4. 2019 16:17
Tři nové vyhlášky, které regulují otevírací dobu pohostinství a používání zábavní pyrotechniky a zakazují prostituci, v pondělí schválili znojemští zastupitelé. Reagují na stížnosti obyvatel na jevy, které obtěžují jejich život.
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek | Foto: Jan Šilpoch

Prostitutky se dosud pravidelně objevují hlavně na výpadovce směrem na Vídeň v Evropské ulici. Jejich činnost bude zakázaná v celém městě. "Díky nové vyhlášce už budou mít strážníci možnost prostituci řešit," uvedl v tiskové zprávě starosta Jan Grois (ČSSD).

O vyhlášce, která by regulovala provozní dobu pohostinství v exponovaných ulicích s rušným nočním životem, tedy v ulicích 17. listopadu, Tovární a Vídeňské, se hovořilo už před dvěma lety. Nyní v nich budou muset podniky zavřít nejpozději ve 3 ráno.

"V červnu 2017 zastupitelé projednávali petici občanů bydlících v ulicích 17. listopadu a Rooseveltova, v níž požadovali zajištění nočního klidu a pořádku, jenž dlouhodobě porušuje provoz nočních podniků. Kvůli tomu jsme vydali na podzim před dvěma lety vyhlášku zakazující pití alkoholu na vícero veřejných prostranstvích. Vloni v sezoně hlídal pořádek a noční klid v ulicích vedle strážníků i antikonfliktní tým," uvedl Grois.

Situace se ale nezlepšila ani po schůzkách s provozovateli nočních podniků, přičemž snahou města bylo právě je více zapojit do udržování pořádku před podniky. "Proto jsme přistoupili k restriktivnějšímu opatření. Zavřeno bude nejpozději ve tři ráno," řekl Grois. Otevřít mohou znovu v šest ráno. Zákaz se nevztahuje na 31. prosince a 1. ledna a na dny konání Znojemského historického vinobraní.

Zastupitelé schválili i vyhlášky regulující používání zábavní pyrotechniky, jejíž intenzita omezuje veřejný pořádek. Ve významné dny, jako je 31. prosinec a 1. leden a ve dnech Znojemského historického vinobraní, je používání povolené. Rada města může udělit výjimku z vyhlášky na základě písemné žádosti.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Federer rozdrtil Albota, v Basileji je už posedmnácté ve čtvrtfinále

Miláček domácích fanoušků Roger Federer porazil v druhém kole v Basileji 6:0, 6:3 Moldavana Radu Albota a při 19. startu na halovém turnaji v rodném městě si zahraje 17. čtvrtfinále. V dosavadních dvou zápasech prohrál slavný švýcarský tenista jen pět gamů.

Osmatřicetiletý Federer dnes navázal na úvodní výhru nad Němcem Peterem Gojowczykem za 53 minut a s Albotem se zdržel jen zhruba o deset minut déle. Na kurtu tak grandslamový rekordman nestrávil ještě ani dvě hodiny a upravil svou bilanci v St. Jakobshalle na 73:9.

Federer útočí v Basileji na jubilejní desátý titul, což se mu letos povedlo už na trávě v Halle. Ve čtvrtfinále se může střetnout s krajanem Stanem Wawrinkou, jehož ještě ve 2. kole čeká Američan Frances Tiafoe.

Zdroj: ČTK
Další zprávy