reklama
 
 

Znojmu došla trpělivost s prostitutkami na cestě do Vídně. Nejstarší řemeslo zakáže

29. 4. 2019 16:17
Tři nové vyhlášky, které regulují otevírací dobu pohostinství a používání zábavní pyrotechniky a zakazují prostituci, v pondělí schválili znojemští zastupitelé. Reagují na stížnosti obyvatel na jevy, které obtěžují jejich život.

Prostitutky se dosud pravidelně objevují hlavně na výpadovce směrem na Vídeň v Evropské ulici. Jejich činnost bude zakázaná v celém městě. "Díky nové vyhlášce už budou mít strážníci možnost prostituci řešit," uvedl v tiskové zprávě starosta Jan Grois (ČSSD).

O vyhlášce, která by regulovala provozní dobu pohostinství v exponovaných ulicích s rušným nočním životem, tedy v ulicích 17. listopadu, Tovární a Vídeňské, se hovořilo už před dvěma lety. Nyní v nich budou muset podniky zavřít nejpozději ve 3 ráno.

"V červnu 2017 zastupitelé projednávali petici občanů bydlících v ulicích 17. listopadu a Rooseveltova, v níž požadovali zajištění nočního klidu a pořádku, jenž dlouhodobě porušuje provoz nočních podniků. Kvůli tomu jsme vydali na podzim před dvěma lety vyhlášku zakazující pití alkoholu na vícero veřejných prostranstvích. Vloni v sezoně hlídal pořádek a noční klid v ulicích vedle strážníků i antikonfliktní tým," uvedl Grois.

Situace se ale nezlepšila ani po schůzkách s provozovateli nočních podniků, přičemž snahou města bylo právě je více zapojit do udržování pořádku před podniky. "Proto jsme přistoupili k restriktivnějšímu opatření. Zavřeno bude nejpozději ve tři ráno," řekl Grois. Otevřít mohou znovu v šest ráno. Zákaz se nevztahuje na 31. prosince a 1. ledna a na dny konání Znojemského historického vinobraní.

Zastupitelé schválili i vyhlášky regulující používání zábavní pyrotechniky, jejíž intenzita omezuje veřejný pořádek. Ve významné dny, jako je 31. prosinec a 1. leden a ve dnech Znojemského historického vinobraní, je používání povolené. Rada města může udělit výjimku z vyhlášky na základě písemné žádosti.

autor: ČTK | 29. 4. 2019 16:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama