Znojemské vinobraní dostalo pokutu za chybný tendr

ČTK ČTK
5. 8. 2011 8:20
Zakázka byla nesmyslně rozdělena na tři menší
Znojemské historické vinobraní 2010
Znojemské historické vinobraní 2010 | Foto: Město Znojmo

Brno - Krajský soud v Brně ve čtvrtek potvrdil pokutu 50 tisíc korun pro Znojemskou besedu.

Dostala ji od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za chyby v tendru na zajištění části programu Znojemské historické vinobraní 2009, řekl soudce Krajského soudu v Brně David Raus.

Soud konstatoval, že zajištění historického průvodu a historické scény, historického tržiště a rytířského turnaje na vinobraní bylo jedinou veřejnou zakázkou. Zadavatel ale postupoval tak, že tato plnění rozdělil na tři samostatné zakázky malého rozsahu, a tím se vyhnul povinnosti postupovat podle zákona o veřejných zakázkách.

"Veškeré plnění dodavatele spočívající v organizačním a programovém zajištění této kulturní akce jako celku spolu věcně, časově a místně souviselo. Proto mělo být zadáváno jako jediná společná veřejná zakázka," uvedl Raus.

ÚOHS již dříve konstatoval, že Beseda měla použít otevřenou formu veřejné zakázky, o kterou by se tak mohlo ucházet více firem. "Zadavatel mohl obdržet i další nabídky, které mohly být i výhodnější než ta nakonec vybraná," uvedl loni předseda ÚOHS Petr Rafaj.

Znojemské historické vinobraní bývá každoročně jednou z největších událostí v regionu. Ročně na akci jezdí několik desítek tisíc lidí. Znojemské historické vinobraní se koná od roku 1966.

 

Právě se děje

Další zprávy