Rekonstrukce odsune zelinářské stánky na Moravské náměstí

Bára Sobotková
20. 3. 2014 17:20
Kvůli rekonstrukci "Zelňáku" z něj letos zmizí tradiční tržiště. Stánkaři začínají pociťovat první nedostatky nového místa.
Stánky na Zelném trhu v Brně.
Stánky na Zelném trhu v Brně. | Foto: David Novák / Wikimedia Commons

Brno – Tradiční brněnské tržiště se zeleninou, ovocem a květinami se od pondělí 17. března začalo kvůli rekonstrukcím přesouvat ze Zelného trhu na Moravské náměstí.

Zůstane tam po celou sezonu až do letošního listopadu, vánoční trhy už by se však měly konat na obvyklém místě.

Rekonstrukce Zelného trhu, který se v noci obvykle mění z tržiště v parkoviště, by se měla stihnout za necelý rok a stát šedesát milionů.

Podle města se náměstí dočká zpevnění ploch, vozovky, chodníků, ale i nových laviček, stojanů na kola, odpadkových košů či fontánek před Moravským zemským muzeem. „Revitalizace prostoru se dotkne také sadových úprav, neboť obvod náměstí bude osázen 17 stromy,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Vizualizace opraveného Zelného trhu.
Vizualizace opraveného Zelného trhu. | Foto: Ateliér RAW

Na Moravské náměstí se dočasně přestěhuje až 115 stánkařů, první z nich už se setkali s nepříjemnými komplikacemi. Problémem je především nemožnost parkování v bezprostřední blízkosti náměstí.

Online deník iDnes.cz ale upozorňuje na to, že nové umístnění stánků může být pro prodejce také výhodou. Moravské náměstí je totiž pár metrů od tramvajové zastávky Česká, která je frekventovaným dopravním uzlem v samotném srdci města. Stánky tak upoutají pozornost mnoha kolemjdoucích.

 

Právě se děje

Další zprávy