Nechcete euro? Podepište. ODS staví kampaň na petici

Foto: Bára Sobotková
Bára Sobotková
31. 3. 2014 19:55
Volební kampaň ODS nabádá lidi k podpisu Petice pro korunu. Přijetí eura by podle strany přineslo zdražení potravin a nutnost doplácet dluhy jiných států.

Brno - Petiční místa vyzývající lidi k podpisu petice za zachování české měny jsou od pondělí rozprostřena ve všech krajských městech. Na odmítavém postoji k přijetí eura zakládají kampaň do eurovoleb občanští demokraté.

V Brně na rohu České a Solniční ulice se mohli v pondělí kolemjdoucí setkat s předsedou ODS Petrem Fialou nebo s Janem Zahradilem a Alešem Musilem, kteří jsou stranickými lídry do květnových voleb do Evropského parlamentu.

"Chceme výjimku pro Česko ve vstupu do eurozóny. Někdy možná euro budeme chtít přijmout, ale musí to být naše volba. Nikoli povinnost jako nyní," zahájil mítink vedoucí kandidátky Jan Zahradil.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy