Nechcete euro? Podepište. ODS staví kampaň na petici

ODS odstartovala kampaň do voleb do Evropského parlamentu.
"Chceme výjimku pro Česko ve vstupu do eurozóny. Někdy možná euro budeme chtít přijmout, ale musí to být naše volba. Nikoli povinnost jako nyní," zahájil mítink vedoucí kandidátky ODS Jan Zahradil.
Petiční místa vyrostla ve všech krajských městech.
Do Brna přijel také předseda strany Petr Fiala.
Podle brněnského rodáka Aleše Musila euro jako projekt zkrachuje. "Už nyní existují tendence proti euru, třeba ve Francii a Německu. Přibývá lidí, kteří nechtějí doplácet na zadlužené státy,“ říká.
Foto: Bára Sobotková
Bára Sobotková
31. 3. 2014 19:55
Volební kampaň ODS nabádá lidi k podpisu Petice pro korunu. Přijetí eura by podle strany přineslo zdražení potravin a nutnost doplácet dluhy jiných států.

Brno - Petiční místa vyzývající lidi k podpisu petice za zachování české měny jsou od pondělí rozprostřena ve všech krajských městech. Na odmítavém postoji k přijetí eura zakládají kampaň do eurovoleb občanští demokraté.

V Brně na rohu České a Solniční ulice se mohli v pondělí kolemjdoucí setkat s předsedou ODS Petrem Fialou nebo s Janem Zahradilem a Alešem Musilem, kteří jsou stranickými lídry do květnových voleb do Evropského parlamentu.

"Chceme výjimku pro Česko ve vstupu do eurozóny. Někdy možná euro budeme chtít přijmout, ale musí to být naše volba. Nikoli povinnost jako nyní," zahájil mítink vedoucí kandidátky Jan Zahradil.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy