Za únos Vietnamky udělil soud šest a sedm let vězení

ČTK ČTK
7. 4. 2011 10:43
Dva muži unesli ženu v Brně, po příbuzných žádali výkupné půl milionu korun

Brno/Olomouc - Za únos a znásilnění devětadvacetileté Vietnamky si Jaromír Čech odpyká sedm let a jeho komplic Martin Andel šest let. Vrchní soud v Olomouci tak potvrdil rozsudek brněnského krajského soudu.

Ženu unesli loni v srpnu v Brně a po její rodině žádali půl milionu korun. Později částku snížili na 300 tisíc korun. Dopustili se na ní i sexuálního násilí.

"Už nalézací soud přihlédl ke všem polehčujícím okolnostem. Trest na spodní hranici nelze považovat za trest nepřiměřený," uvedl předseda senátu Štefan Škadra. Oběma mužům za braní rukojmích a znásilnění hrozilo až 12 let.

Jednatřicetiletý Čech a stejně starý Andel se k činu přiznali a svého jednání litovali. K případu se nakonec nechtěli nijak vyjádřit. Čech si ve vězení odpyká o jeden rok více kvůli tomu, že únos vymyslel, obstaral auto i další předměty včetně paralyzéru.

Obhájkyně Čecha i Andela žádala pro muže mírnější tresty, žalobci se zdají odpovídající. "Jde o čistě kriminální jednání a jiný postih není na místě. Tresty jsou vyměřené při spodní hranici, s rozlišením jednoho roku s ohledem na rozdělení rolí, nelze je považovat za nepřiměřeně přísné," tvrdil státní zástupce Radek Bartoš.

Hrozili jí paralyzérem

Komplicové podle spisu mladou ženu natlačili do auta, svázali a připoutali k sedadlu. Vyhrožovali jí přitom, že použijí elektrický paralyzér. Autem ji poté s přestávkami vozili po jihu Moravy a Vysočině a po jejích příbuzných žádali výkupné. Vyhrožovali přitom, že pokud nebude vyplaceno, ženu znásilní a zabijí. Na svobodu se dostala po 16 hodinách a muže zadržela policie.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Allertová skončila v Taškentu v prvním kole

Tenistka Denisa Allertová se rozloučila s turnajem WTA v Taškentu v prvním kole. Nestačila na vítězku tamního podniku z roku 2008 Rumunku Soranu Cirsteaovou a osmé nasazené soupeřce podlehla 1:6, 4:6.

Šestadvacetiletá Allertová, 254. hráčka žebříčku, v prvním setu za stavu 0:5 odvrátila "kanára". Druhou sadu začala brejkem na 2:0, poté však podání neudržela a v devátém gamu znovu. Po návratu do elitních turnajů z okruhu ITF prohrála potřetí v řadě první zápas.

V Taškentu dnes nastoupí ještě úspěšná kvalifikantka Tereza Martincová, v úterý pak Kristýna Plíšková, nasazená jako pětka.

Další zprávy