Za únos Vietnamky udělil soud šest a sedm let vězení

ČTK ČTK
7. 4. 2011 10:43
Dva muži unesli ženu v Brně, po příbuzných žádali výkupné půl milionu korun

Brno/Olomouc - Za únos a znásilnění devětadvacetileté Vietnamky si Jaromír Čech odpyká sedm let a jeho komplic Martin Andel šest let. Vrchní soud v Olomouci tak potvrdil rozsudek brněnského krajského soudu.

Ženu unesli loni v srpnu v Brně a po její rodině žádali půl milionu korun. Později částku snížili na 300 tisíc korun. Dopustili se na ní i sexuálního násilí.

"Už nalézací soud přihlédl ke všem polehčujícím okolnostem. Trest na spodní hranici nelze považovat za trest nepřiměřený," uvedl předseda senátu Štefan Škadra. Oběma mužům za braní rukojmích a znásilnění hrozilo až 12 let.

Jednatřicetiletý Čech a stejně starý Andel se k činu přiznali a svého jednání litovali. K případu se nakonec nechtěli nijak vyjádřit. Čech si ve vězení odpyká o jeden rok více kvůli tomu, že únos vymyslel, obstaral auto i další předměty včetně paralyzéru.

Obhájkyně Čecha i Andela žádala pro muže mírnější tresty, žalobci se zdají odpovídající. "Jde o čistě kriminální jednání a jiný postih není na místě. Tresty jsou vyměřené při spodní hranici, s rozlišením jednoho roku s ohledem na rozdělení rolí, nelze je považovat za nepřiměřeně přísné," tvrdil státní zástupce Radek Bartoš.

Hrozili jí paralyzérem

Komplicové podle spisu mladou ženu natlačili do auta, svázali a připoutali k sedadlu. Vyhrožovali jí přitom, že použijí elektrický paralyzér. Autem ji poté s přestávkami vozili po jihu Moravy a Vysočině a po jejích příbuzných žádali výkupné. Vyhrožovali přitom, že pokud nebude vyplaceno, ženu znásilní a zabijí. Na svobodu se dostala po 16 hodinách a muže zadržela policie.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy