Wizz Air budou létat z Brna do Londýna za pár stovek

Petr Jemelka Petr Jemelka
7. 9. 2010 12:11
První letoun odstartuje 16. prosince
Letadlo společnosti Wizz Air
Letadlo společnosti Wizz Air | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Nízkonákladové aerolinky Wizz Air zahájí 16. prosince pravidelné lety z Brna do Londýna. Letenku z moravské metropole do hlavního města Velké Británie bude podle informací maďarských aerolinek možné pořídit za 337 korun, včetně letištních tax a dalších poplatků.

Zpočátku bude přepravce Wizz air létat na londýnské letiště Luton třikrát týdně. Od 31. října bude navíc navýšena frekvence letů z Prahy do Londýna na devět spojů týdně.

"Jsme velmi potěšeni, že se nám v České republice podařil udělat další krok v expanzi naší společnosti. Zatímco některé letecké společnosti zaznamenaly pokles klientely a musely omezit, nebo dokonce zavřít některá spojení, uvedení nové linky na trase Brno - Londýn-Luton je pro nás důkazem, že jdeme tou správnou cestou," řekl Attila Dankovics, vedoucí marketingu a veřejných vztahů Wizz Air.

Další posílení spojů plánují Wizz Air v období vánočních svátků, kdy budou aerolinky létat z Prahy do Londýna jedenáctkrát týdně.

Rozhodnutí Wizz Airu ocenil jihomoravský hejtman Michal Hašek „Věřím, že o tuto linku bude zájem a budu společně se zástupci Letiště Brno jednat s novým dopravcem o možnosti dalších nových cílových destinací, které propojí Brno s významnými místy v Evropě. Mými návrhy k jednání budou např. Paříž či Brusel," nechal se slyšet Hašek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy