Wizz Air budou létat z Brna do Londýna za pár stovek

Petr Jemelka Petr Jemelka
7. 9. 2010 12:11
První letoun odstartuje 16. prosince
Letadlo společnosti Wizz Air
Letadlo společnosti Wizz Air | Foto: Aktuálně.cz

Brno - Nízkonákladové aerolinky Wizz Air zahájí 16. prosince pravidelné lety z Brna do Londýna. Letenku z moravské metropole do hlavního města Velké Británie bude podle informací maďarských aerolinek možné pořídit za 337 korun, včetně letištních tax a dalších poplatků.

Zpočátku bude přepravce Wizz air létat na londýnské letiště Luton třikrát týdně. Od 31. října bude navíc navýšena frekvence letů z Prahy do Londýna na devět spojů týdně.

"Jsme velmi potěšeni, že se nám v České republice podařil udělat další krok v expanzi naší společnosti. Zatímco některé letecké společnosti zaznamenaly pokles klientely a musely omezit, nebo dokonce zavřít některá spojení, uvedení nové linky na trase Brno - Londýn-Luton je pro nás důkazem, že jdeme tou správnou cestou," řekl Attila Dankovics, vedoucí marketingu a veřejných vztahů Wizz Air.

Další posílení spojů plánují Wizz Air v období vánočních svátků, kdy budou aerolinky létat z Prahy do Londýna jedenáctkrát týdně.

Rozhodnutí Wizz Airu ocenil jihomoravský hejtman Michal Hašek „Věřím, že o tuto linku bude zájem a budu společně se zástupci Letiště Brno jednat s novým dopravcem o možnosti dalších nových cílových destinací, které propojí Brno s významnými místy v Evropě. Mými návrhy k jednání budou např. Paříž či Brusel," nechal se slyšet Hašek.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Zeman i Babiš tento týden vystoupí s projevy v ČT

Prezident Miloš Zeman i premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden vystoupí s projevy v České televizi. Televize o tom informovala v rámci změn ve svém programu. Babiš by měl promluvit ve čtvrtek ve 20:05, Zeman pak v neděli v poledne. Prezident vystoupil s projevem naposledy 19. března v televizi Prima. 

Další zprávy