Policie uzavřela Dahlgrenův případ a navrhuje obžalobu. Motiv stále nezná

ČTK ČTK
21. 3. 2016 12:03
Policie ukončila prošetřování čtyřnásobné vraždy, kterou měl spáchat Američan Kevin Dahlgren. Podle detektivů Dahlgren nepochybně vraždil a státnímu zastupitelství podali návrh na podání obžaloby. Pro policii byl klíčový posudek psychiatra. Z něj vyplývá, že Dahlgren si byl v době činu vědom důsledků svého jednání, a je tedy za své činy také trestně odpovědný. Policie v minulosti opakovaně uvedla, že má dost pádných důkazů, nicméně motiv činu není dosud známý.
Převoz Kevina Dahlgrena z Prahy do Brna.
Převoz Kevina Dahlgrena z Prahy do Brna. | Foto: ČTK

Brno - Policie ukončila vyšetřování kauzy Američana Kevina Dahlgrena a Krajskému státnímu zastupitelství v Brně předala jeho spis s návrhem na podání obžaloby. "Za vraždu čtyř příbuzných z roku 2013 v Brně-Ivanovicích mu hrozí až doživotí," upřesnila policejní mluvčí Petra Ledabylová. Dahlgren je ve vazbě v Brně-Bohunicích. Podle kriminalistů je nepochybné, že vraždil. Na základě lékařského posudku dospěli k závěru, že byl v době činu příčetný. Motiv ale stále není známý.

"Úkolem žalobce je spis prověřit. Pak rozhodne o případném předání návrhu Krajskému soudu v Brně," řekl mluvčí zastupitelství Hynek Olma. Předpokládá, že návrh by mohl být předán soudu již počátkem dubna. Soudce, jemuž bude tato kauza přidělena, může spis vrátit k došetření. Nelze tedy zatím odhadnout, kdy by mohl proces v této kauze začít.

Pro policii byl klíčový posudek psychiatra. Z něj vyplývá, že Dahlgren si byl v době činu vědom důsledků svého jednání, a je tedy za své činy také trestně odpovědný. Policie v minulosti opakovaně uvedla, že má dost pádných důkazů, nicméně motiv činu nebyl známý. Kriminalisté jej nekomentovali. Stanovisko Američana zazní až u procesu.

Dahlgren je ve vazbě ve věznici v Brně-Bohunicích od loňského srpna, kdy jej USA vydaly k trestnímu stíhání do ČR. Je prvním Američanem, kterého Spojené státy vydaly české justici ke stíhání. Američan je podezřelý z toho, že v roce 2013 zavraždil sestřenici, jejího manžela a jejich dva syny. Po činu založil v jejich rodinném domě požár. Mrtvé objevili při likvidaci požáru hasiči. V tu chvíli se již Dahlgren vracel letadlem do USA. Po přistání jej na letišti zadržela americká policie. Dva roky se pak vedla jednání, zda jej USA vydají ke stíhání do ČR.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česká diplomacie bude s Čínou řešit zrušení přímé linky mezi Prahou a Pekingem

Český velvyslanec v Pekingu bude s čínskou stranou řešit příčinu zrušení přímé linky mezi hlavními městy obou zemí. Informuje o tom Deník N. "Ministr zahraniční pověřil českého velvyslance v Pekingu, aby u čínských partnerů zjistil příčinu pozastavení prodeje letenek na přímý let Peking-Praha," řekla deníku mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy