Voda po silném lijáku na jihu Moravy zaplavila sklepy

ČTK ČTK
13. 6. 2012 10:36
Nejvíce práce měli hasiči na Hodonínsku a Břeclavsku. Čistili sklepy i silnice
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Kvůli bouřce provázené silným deštěm vyjížděli hasiči na jižní Moravě od úterního večera do středečního rána na 32 míst k čerpání vody.

Nejvíce práce měli na Hodonínsku a Břeclavsku. Čistili zatopené sklepy domů a také znečištěné silnice. Řekl to mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Haid.

Na Břeclavsku hasiči zasahovali v Hustopečích, Kobylí, Krumvíři, Břeclavi, Poštorné a také ve Valticích. Vytvořila se u nich laguna na poli dlouhá 200 a široká 20 metrů. Voda z ní pak zaplavovala penzion.

Do mnoha sklepů a garáží přinesla z polí bahno, které na několika místech zaneslo i silnice.

Na Hodonínsku hasiči nasazovali čerpadla k uvolnění zatopených sklepů v Kyjově, Kostelci, Miloticích, Mutěnicích, Lužici, Dubňanech, Prušánkách a ve Svatobořicích - Mistříně.

Na některých místech kvůli vracejícím se bouřkám a lijákům zasahovali opakovaně.

Například v Kyjově kanalizace nestačila pojmout vodu, která kromě sklepů zaplavila Komenského třídu. Na vozovce vytvořila jezero po celé její šířce a v délce zhruba sto metrů. Na dvou místech ve městě hasiči vyprošťovali zatopená auta, doplnil mluvčí.

Monitorovali také stav řeky Kyjovky, jejíž hladina po dešti prudce stoupla a do rozlití vodního toku zbývalo jen 30 centimetrů. V Mutěnicích voda kromě zatopených sklepů naplavila na vozovku v Brněnské ulici deset centimetrů bahna.

Meteorologové předpovídají pro Moravu vydatné srážky i v nadcházejících dnech. Průtoky v řekách jsou ale zatím nízké.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Sháníte čerpadla do studně.

 

Právě se děje

Další zprávy