Vitula končí na Masarykově univerzitě, jde do politiky

Stal se lídrem kandidátky TOP 09 ve volbách do krajského zastupitelstva
Jan Vitula rezignoval na funkci kvestora.
Jan Vitula rezignoval na funkci kvestora. | Foto: TOP 09

Brno - Kvestor Masarykovy univerzity Jan Vitula v pondělí rezignoval.

Své funkce se vzdal poté, co se oficiálně stal lídrem kandidátky TOP 09 v nadcházejících volbách do krajského zastupitelstva Jihomoravského kraje.

"Být kvestorem a zároveň lídrem krajské kandidátky není podle mého názoru možné skloubit a stoprocentně se věnovat ať jedné, či druhé pozici, a proto jsem se rozhodl požádat pana rektora o uvolnění z funkce od začátku dubna," řekl Vitula.

Ten na místě kvestora setrvá do konce března.

"Rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek Vitulovu rezignaci přijal a poděkoval mu za jeho práci pro univerzitu," uvedla mluvčí univerzity Tereza Fojtová.

Na pozici kvestora nastoupil Vitula v září 2011, kdy ve funkci vystřídal současného prorektora pro ekonomiku Ladislava Janíčka.

Vitula kritizoval ministerstvo školství

Vitula, který v minulosti působil na ministerstvu školství jako vrchní ředitel pro strukturální fondy EU, je známý v souvislosti s kritikou ministerstva školství za špatné čerpání peněz z eurofondů. S jeho rezignací to prý ale nesouvisí.

"Kandidátka byla potvrzená před deseti dny, takže to na sebe fakticky navazuje. S panem rektorem jsem začal jednat hned druhý den," řekl Vitula.

Vedení univerzity nyní musí vyřešit otázku, kdo Vitulu ve funkci nahradí. "Ta pozice je významná a její obsazení je vážnou věcí. Existuje několik variant postupů, je také možné někoho dočasně pověřit výkonem funkce, než vypíšeme výběrové řízení," řekl Bek.

Kvestor má na starosti hospodaření a vnitřní správu vysoké školy, je podřízen rektorovi. Ten ho také jmenuje a odvolává.

 

Právě se děje

před 51 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy