Veterinární univerzita v Brně začíná stavět nový kampus

Domácí Domácí
20. 9. 2010 10:53
Na stavbu dostala od ministerstva 300 milionů
Vizualizace nového střediska
Vizualizace nového střediska | Foto: Project Building

Brno - Veterinární a farmaceutická univerzita (VFU) v Brně plánuje do dvou let postavit nové Studijní a informační středisko.

Stavba za více než 300 milionů, na niž dalo peníze ministerstvo školství, se má stát srdcem školního kampusu, informovala Aktuálně.cz mluvčí školy Lucie Stejskalová.

"Každý funkční univerzitní kampus by měl nabídnout studentům místo, kde se koncentrují studijní možnosti a které poskytuje vyhovující prostory pro studijní zázemí," míní rektor univerzity Vladimír Večerek.

"Díky přidělené dotaci z MŠMT bude VFU Brno schopná tyto podmínky studentům univerzity zajistit už do dvou let," dodal.

Z dotace by se podle mluvčí mělo zaplatit i základní vybavení školy.

Budovu centra utvoří trojice paralelně umístěných bloků. Mezi nimi vzniknou dvě atria, která architekti navrhli k setkávání studentů.

Čtyřpodlažní stavba bude mít centrální knihovnu, studovnu s přístupem k elektronickým informačním zdrojům, kanceláře, učebny historie a jazyků, depozitáře a další účelové prostory.

Stavba by měla být dokončena do konce prosince 2011.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy