Veterinární univerzita v Brně začíná stavět nový kampus

Domácí Domácí
20. 9. 2010 10:53
Na stavbu dostala od ministerstva 300 milionů
Vizualizace nového střediska
Vizualizace nového střediska | Foto: Project Building

Brno - Veterinární a farmaceutická univerzita (VFU) v Brně plánuje do dvou let postavit nové Studijní a informační středisko.

Stavba za více než 300 milionů, na niž dalo peníze ministerstvo školství, se má stát srdcem školního kampusu, informovala Aktuálně.cz mluvčí školy Lucie Stejskalová.

"Každý funkční univerzitní kampus by měl nabídnout studentům místo, kde se koncentrují studijní možnosti a které poskytuje vyhovující prostory pro studijní zázemí," míní rektor univerzity Vladimír Večerek.

"Díky přidělené dotaci z MŠMT bude VFU Brno schopná tyto podmínky studentům univerzity zajistit už do dvou let," dodal.

Z dotace by se podle mluvčí mělo zaplatit i základní vybavení školy.

Budovu centra utvoří trojice paralelně umístěných bloků. Mezi nimi vzniknou dvě atria, která architekti navrhli k setkávání studentů.

Čtyřpodlažní stavba bude mít centrální knihovnu, studovnu s přístupem k elektronickým informačním zdrojům, kanceláře, učebny historie a jazyků, depozitáře a další účelové prostory.

Stavba by měla být dokončena do konce prosince 2011.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Nejméně dva mrtví po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se odpálil sebevražedný útočník, informují zpravodajské agentury. Čin si vyžádal dva životy, dva další lidé utrpěli zranění, což podle agentury AP potvrdili místní představitelé. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví. Jedním ze dvou mrtvých je duchovní, který zemřel v nemocnici na následky zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy