reklama
 
 

Soud kvůli loupeži 33 milionů pokračuje, čeká se na znalce

7. 5. 2014 11:31
Muže z účasti na loupeži usvědčují stopy krve, obhájce je jako důkaz zpochybňuje.

Brno - Brněnský krajský soud ve středu nevynesl očekávaný verdikt nad čtyřiapadesátiletým Jánem Bakalárem, jemuž hrozí za účast na loňské loupeži 33 milionů korun na Prostějovskudoživotní trest vězení.

Soud jednání odročil na 27. května, kdy vyslechne znalce, kteří zkoumali Bakalárovu DNA. Z účasti na uloupení peněz České spořitelny Bakalára totiž usvědčují pouze stopy jeho krve nalezené na místě přepadení.

"Z odborného vyjádření zaměřeného na zkoumání těchto vzorků krve z místa činu vyplývá, že v postupu znalců jsou značné pochybnosti. Ty chceme při jejich výslechu odstranit," řekl ve středu Bakalárův obhájce Lukáš Vymětal.

Poukázal také na to, že rozhodnutí policejních expertů o tom, že krev nalezená na místě činu je právě Bakalárova, je zcela nepřezkoumatelné.

Brutální přepadení bankovního vozu

Loupež se stala loni v únoru v Přemyslovicích na Prostějovsku. Podle spisu Bakalár spolu se dvěma neznámými komplici přepadl vozidlo bezpečnostní služby Loomis. Útočníci při něm auto doslova rozstříleli. Bakalár ale vinu popírá.

Pachatelům se podařilo auto zastavit na okraji vesnice. Po střelbě ze samopalu na vůz se jeho dvoučlenná posádka vzdala. Lupiči se chtěli dostat dovnitř k penězům zadními dveřmi, které se pokoušeli brokovnicí a samopalem rozstřílet, ale neuspěli. Nakonec do auta pronikli bočními dveřmi. Zmocnili se boxů s penězi, které byly určeny pro bankomaty, a z místa ujeli.

Bakalár se procesu neúčastní

Jeden z pracovníků bezpečnostní služby byl zraněn na ruce a poranil se i jeden z útočníků. Na místě se našly stopy jeho krve. Testy DNA prokázaly, že šlo o dnes čtyřiapadesátiletého recidivistu Bakalára, který má v rejstříku trestů sedm záznamů.

Dopaden byl po zhruba ročním pátrání. Na útěku měnil svoji identitu, vystupoval pod falešnými doklady jako občan Bulharska.

Procesu se na vlastní žádost neúčastní. Odůvodnil to svým špatným zdravotním stavem. Po zadržení řekl, že každý den čekal, kdy jej přijdou zatknout. Podrobnosti k tomu ale při zahájení procesu, kdy se jednání účastnil, neuvedl. Nepřímo jen popřel, že by se na loupeži 33 milionů korun podílel.

autor: ČTK | 7. 5. 2014 11:31

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama