Ve vyhořelé tržnici našli celníci padělky za 3 miliony

ČTK ČTK
14. 3. 2011 11:53
Oblečení s logy světových výrobců leželo v kontejneru pro mezinárodní přepravu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Naďa Straková

Brno - Padělky zboží v hodnotě tří milionů zabavili celníci v areálu vyhořelé tržnice v Olomoucké ulici v Brně.

"Objevili je v jednom z kontejnerů, který se využívá k mezinárodní přepravě zboží," uvedla mluvčí brněnské celní správy Lada Temňáková.

Hlídka celníků se rozhodla kontejner zkontrolovat, když si všimla, že se kolem něj pohybuje větší množství trhovců. Při jejich příchodu se dav rozešel a kontejner zůstal otevřený.

Hledá se majitel padělaných věcí

Uvnitř nalezli bezmála 1800 kusů textilu a přes 50 opasků nezákonně označených názvy a logy světově známých výrobců. Celníci vše zabavili.

Nyní pátrají po majiteli tohoto zboží. Podle zákona o ochraně spotřebitele mu hrozí za nekalé obchodní praktiky pokuta až do výše pěti milionů korun.

Tržnice v Olomoucké ulici patřila k největším zařízením svého druhu na Moravě. Pro své stánky tu nakupovali zboží hlavně samotní trhovci. V lednu areál vyhořel. Škoda se odhaduje na 60 milionů korun. Příčina požáru není zatím známa.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Trump psal Erdoganovi, ať není ohledně Sýrie "hlupák" a "tvrďák"

Americký prezident Donald Trump v dopisu 9. října adresovaném svému tureckému protějšku Recepu Tayyipu Erdoganovi napsal, že chce dospět k "dobré dohodě o Sýrii" a vzkázal mu, ať není "tvrďák". Pravost dopisu, který končí větami "Nebuďte hlupák. Zavolám vám později" a který se nejprve objevil na twitteru novinářky Fox News Trish Reganové, následně podle agentury Reuters potvrdil Bílý dům.

Dopis byl zveřejněn ve chvíli, kdy se Trump snaží zmírnit politické škody po svém rozhodnutí stáhnout americké vojáky ze severní Sýrie, čímž vyklidil pole k tureckému vpádu proti milicím syrských Kurdů, poznamenal Reuters. Turecko 9. října zahájilo ofenzivu s oficiálním cílem vybudovat na syrském území podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků.

"Vypracujme dobrou dohodu! Nechcete být zodpovědný za masakr tisíců lidí a já nechci být zodpovědný za zničení turecké ekonomiky - a to udělám," napsal Trump.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Satoranský začne sezonu NBA jako první rozehrávač Chicaga

Český basketbalista Tomáš Satoranský začne novou sezonu NBA v roli prvního rozehrávače Chicaga. Před posledním přípravným zápasem Bulls proti Atlantě to uvedl trenér Jim Boylen.

"Zítra a v našem úvodním utkání 23. října bude začínat Satoranský, (Kris) Dunn bude střídat," řekl dnes Boylen novinářům.

Satoranský přišel do Chicaga v létě po třech letech ve Washingtonu a podepsal tříletou smlouvu na 30 milionů dolarů. Bulls začali přípravu třemi porážkami, ale v neděli proti mistrovskému Torontu se dočkali vítězství (105:91), k němuž jediný český hráč v NBA pomohl 12 body a čtyřmi asistencemi.

Do nového ročníku zámořské ligy Chicago vstoupí ve středu 23. října utkáním v Charlotte.

Zdroj: ČTK
Další zprávy