V Haškově úřadu zasahovala protikorupční policie, důvod tají

Domácí ČTK Domácí, ČTK
Aktualizováno 16. 6. 2015 18:48
Zásah v sídle jihomoravského krajského úřadu potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, detaily uvést nechtěl.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Policie ČR

Brno - V budově jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí v centru Brna dnes několik hodin zasahovala protikorupční policie.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho kolegové prováděli úkony k trestnímu řízení. Podrobnosti sdělit nechtěl.

Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) šetření souvisí s dopravními záležitostmi.

Podle Práva by mohlo jít o záležitosti týkající se smluv mezi krajem a dopravci.

Ibehej to nekomentoval. Nevyjádřila se k tomu ani mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Windová. "Policii jsme poskytli maximální součinnost a odevzdali všechny materiály, které si vyžádala," řekla Aktuálně.cz.

Zásah trval několik hodin. Windová k tomu uvedla, že protikorupční policie potřebovala dohledat materiály, které si následně odvezla. Více k zásahu ani smlouvám mezi krajem a regionálními dopravci neuvedla.

"Během kalendářního roku se policie několikrát obrací na krajský úřad s žádostí o takzvanou součinnost. To se stalo i dnes. Žádné vrtulníky, žádné kukly, žádné samopaly. Policie požádala o součinnost o vydání podkladů a podle mých informací krajský úřad standardně vyhověl," řekl Hašek.

"Co se týká obsahu toho šetření, měly by to být nějaké záležitosti směřující směrem k dopravě," uvedl také. Bližší podrobnosti prý nemá, protože byl celý den v Praze.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Rozsáhlý požár zasáhnul vrakoviště v Ostravě, předcházela mu exploze

Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie na Twitteru uvedla, že masivnímu požáru předcházela exploze. Nikdo se při ní nezranil. Hustý kouř z je viditelný ze vzdálenosti několika kilometrů, podle policie nemají místní otvírat okna. Na místě zřejmě hoří i plasty a barvy. Vedení radnice v Ostravě-Vítkovicích doporučuje lidem, aby nevycházeli.

"Požár není zcela bezpečný. Ještě několik hodin potrvá. Doporučujeme lidem, aby zavřeli okna, nevětrali, nevycházeli. Pokud musí z domovů, měli by si chránit dýchací cesty. Řekli nám, že tam hoří i plasty a barvy," řekl starosta ostravské části Vítkovice Richard Čermák. "Evakuace obyvatelstva nebyla nutná," uvedla policie na twitteru.

Mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp uvedl, že hoří v areálu společnosti, která likviduje autovraky. Zasahují čtyři profesionální a dvě dobrovolné jednotky hasičů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy