reklama
 
 

V Haškově úřadu zasahovala protikorupční policie, důvod tají

Aktualizováno 16. 6. 2015 18:48
Zásah v sídle jihomoravského krajského úřadu potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej, detaily uvést nechtěl.

Brno - V budově jihomoravského krajského úřadu na Žerotínově náměstí v centru Brna dnes několik hodin zasahovala protikorupční policie.

Mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej uvedl, že jeho kolegové prováděli úkony k trestnímu řízení. Podrobnosti sdělit nechtěl.

Podle jihomoravského hejtmana Michala Haška (ČSSD) šetření souvisí s dopravními záležitostmi.

Podle Práva by mohlo jít o záležitosti týkající se smluv mezi krajem a dopravci.

Ibehej to nekomentoval. Nevyjádřila se k tomu ani mluvčí Jihomoravského kraje Eliška Windová. "Policii jsme poskytli maximální součinnost a odevzdali všechny materiály, které si vyžádala," řekla Aktuálně.cz.

Zásah trval několik hodin. Windová k tomu uvedla, že protikorupční policie potřebovala dohledat materiály, které si následně odvezla. Více k zásahu ani smlouvám mezi krajem a regionálními dopravci neuvedla.

"Během kalendářního roku se policie několikrát obrací na krajský úřad s žádostí o takzvanou součinnost. To se stalo i dnes. Žádné vrtulníky, žádné kukly, žádné samopaly. Policie požádala o součinnost o vydání podkladů a podle mých informací krajský úřad standardně vyhověl," řekl Hašek.

"Co se týká obsahu toho šetření, měly by to být nějaké záležitosti směřující směrem k dopravě," uvedl také. Bližší podrobnosti prý nemá, protože byl celý den v Praze.

autoři: Domácí, ČTK | 16. 6. 2015 15:17

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama