V Jevišovicích nahradí starou skládku stromy a keře

ČTK ČTK
5. 4. 2011 8:56
Do rekultivace chce obec investovat téměř 27 milionů korun
Místo haraburdí budou na skládce stromy.
Místo haraburdí budou na skládce stromy. | Foto: Reuters

Brno - Starou skládku, která leží v katastru Jevišovic na Znojemsku čeká rekultivace.

Obec loni dostala na sanaci starých ekologických zátěží dotaci 25 milionů korun, celkové náklady na odstranění skládky dosáhnou podle starosty obce Pavla Málka 26,5 milionu korun.

"Na skládku se ukládal odpad 40 let, uzavřena byla až v roce 1993," uvedl Málek. Podle něj by práce na rekultivaci místa měly začít v druhé polovině letošního roku.

Zemina na bývalé skládce se pokryje izolační fólií, která se zasype štěrkem. Poté by měla být celá plocha osazena zelení.

Jevišovice mají asi 1200 obyvatel a leží 16 kilometrů od Znojma.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy