Do školy v Hustopečích přinesl žák plynovou pistoli, na místě zasahovala policie

ČTK ČTK
13. 5. 2022 15:29
Několik policejních hlídek včetně zásahové jednotky dnes dopoledne zasahovalo ve škole v Hustopečích na Břeclavsku. Místní žák na výuku přinesl plynovou pistoli. Policie zajistila dotyčného i pistoli.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Jakub Plíhal

Podle policistů další nebezpečí nehrozí, jejich mluvčí Pavel Šváb doplnil, že se nikdo nezranil. "Případ prošetřují břeclavští kriminalisté, objasňují motivy jednání toho člověka a co s tou zbraní zamýšlel dělat. Podle toho se bude odvíjet další kvalifikace toho jednání," řekl Šváb. Nechtěl komentovat věk žáka, ani kdo událost nahlásil.

Incident se stal na Střední odborné škole a středního odborného učiliště Hustopeče. Ředitel školy Zdeněk Hrabal se vzhledem k vyšetřování nechtěl vyjádřit. "Nejsem seznámen s výsledky vyšetřování," řekl Hrabal.

Plynové, expanzní, znehodnocené a airsoftové zbraně patří do takzvané kategorie D. Nabýt, držet a nosit zbraň této kategorie může fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Nemusí mít zbrojní průkaz. Tyto zbraně se ale také nesmí na veřejnosti nosit viditelně a při manipulaci s nimi nesmí být majitel pod vlivem alkoholu, návykových látek ani léků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 58 minutami

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží Stanjura vládě v červenci

Návrh novely letošního státního rozpočtu předloží ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) vládě v červenci, řekl ve středu na tiskové konferenci. Do té doby budou podle něj schválena některá další opatření v souvislosti s energetickou krizí, budou k dispozici také přesnější data o hospodaření státu. Doplnil, že podle dubnového makroekonomického výhledu bude v letošním rozpočtu nejvýše 15 miliard korun dodatečných příjmů ve srovnání se schváleným rozpočtem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy