V centru Brna postaví další parkovací dům pro 361 aut

ČTK ČTK
2. 4. 2013 13:04
Po zhruba šesti letech dohadů vyroste v Panenské ulici v blízkosti hotelu International
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Brno - V centru Brna vznikne další parkovací dům pro 361 aut.

Po zhruba šesti letech dohadů vyroste v Panenské ulici v blízkosti hotelu International, se kterým radnice uzavřela dohodu.

Začátek stavby je naplánovaný na jaro 2014. Dům přijde na zhruba 190 milionů korun bez DPH, řekla Vladimíra Navrátilová ze společnosti Brněnské komunikace, která stavbu chystá.

Město se s hotelem nemohlo dlouho domluvit na napojení na ulici Husovu, ze které se bude do domu vjíždět a vyjíždět. "Kromě dohody je nyní vydané i územní rozhodnutí a stavbě tak nic nebrání," uvedl starosta Brna-středu Libor Šťástka.

Parkovací dům bude mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží a vyplní nevyužitý prostor mezi hotelem International a Uměleckoprůmyslovým muzeem Moravské galerie.

Stavba parkovacího domu by mohla podle dřívějšího vyjádření primátora Romana Onderky (ČSSD) pomoci k prodeji domu Jalta, který radnice několik let neúspěšně nabízí. Nevyřešené parkování totiž v minulosti některé zájemce odradilo.

Díky parkovacímu domu bude zřejmě také zrušen parkování na Dominikánském náměstí před Novou radnicí. "Prostor tak znovu získá vzhled náměstí," podotkl Onderka.

Parkovací dům na Panenské není jediným místem v centru Brna, kde budou moci řidiči nově nechat auto. V současné době rostou podzemní garáže také u Janáčkova divadla. Nabídnou více než 300 míst a hotové by měly být na začátku roku 2014.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy