V centru Brna postaví další parkovací dům pro 361 aut

ČTK ČTK
2. 4. 2013 13:04
Po zhruba šesti letech dohadů vyroste v Panenské ulici v blízkosti hotelu International
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Brno - V centru Brna vznikne další parkovací dům pro 361 aut.

Po zhruba šesti letech dohadů vyroste v Panenské ulici v blízkosti hotelu International, se kterým radnice uzavřela dohodu.

Začátek stavby je naplánovaný na jaro 2014. Dům přijde na zhruba 190 milionů korun bez DPH, řekla Vladimíra Navrátilová ze společnosti Brněnské komunikace, která stavbu chystá.

Město se s hotelem nemohlo dlouho domluvit na napojení na ulici Husovu, ze které se bude do domu vjíždět a vyjíždět. "Kromě dohody je nyní vydané i územní rozhodnutí a stavbě tak nic nebrání," uvedl starosta Brna-středu Libor Šťástka.

Parkovací dům bude mít osm nadzemních a dvě podzemní podlaží a vyplní nevyužitý prostor mezi hotelem International a Uměleckoprůmyslovým muzeem Moravské galerie.

Stavba parkovacího domu by mohla podle dřívějšího vyjádření primátora Romana Onderky (ČSSD) pomoci k prodeji domu Jalta, který radnice několik let neúspěšně nabízí. Nevyřešené parkování totiž v minulosti některé zájemce odradilo.

Díky parkovacímu domu bude zřejmě také zrušen parkování na Dominikánském náměstí před Novou radnicí. "Prostor tak znovu získá vzhled náměstí," podotkl Onderka.

Parkovací dům na Panenské není jediným místem v centru Brna, kde budou moci řidiči nově nechat auto. V současné době rostou podzemní garáže také u Janáčkova divadla. Nabídnou více než 300 míst a hotové by měly být na začátku roku 2014.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Francie chce, aby byli zadržení radikálové souzeni v Iráku

Francouzský ministr zahraničí Jean-Ives Le Drian ve středu večer odcestuje do Iráku, aby tam jednal o možnosti postavit před irácké soudy islámské radikály držené v Sýrii. Oznámil to dnes premiér Edouard Philippe.

V syrských táborech a věznicích je na 11.000 bojovníků Islámského státu, mezi nimiž je 2000 cizinců. Kvůli současné turecké ofenzívě na severu Sýrie, kde se mnohé z těchto věznic nacházejí, se šíří obavy z možnosti jejich útěků. Dosud je střeží syrští Kurdové, kteří teď ale čelí tureckým útokům a už varovali, že jim na hlídání vězňů možná nebudou stačit síly.

"Mnozí z těch, jež Kurdové zatkli v Sýrii, spáchali zločiny v Iráku, proto, bude-li to nutné, mohou být souzeni tam," míní francouzský premiér Philippe.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V zakázané zóně na severu Ruska byli zadrženi tři američtí diplomati

Ruská policie v pondělí nakrátko zadržela tři diplomaty USA, kteří cestovali ve vojenské oblasti nedaleko místa srpnové exploze ruské rakety u polárního Severodvinska. Napsala to ve středu agentura TASS s odvoláním na bezpečnostní zdroje. Při nepovedeném testu rakety tehdy zahynulo pět lidí a v oblasti se nakrátko zvýšila radioaktivita. Ambasáda USA tvrdí, že o cestě diplomatů na sever ruské úřady předem informovala.

Agentura TASS napsala, že diplomaté jsou podezřelí z pobytu na území, kam je cizincům vstup bez povolení zapovězen. K takovým územím patří i celé město Severodvinsk, kde jsou velké armádní loděnice. Podle ruského trestního zákoníku mohou být Američané pokutováni do výše 5000 rublů (1800 korun) a vyhoštěni. Podle agentury Interfax byli američtí diplomaté pro prověrce osobních dokumentů propuštěni.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šance na dojednání brexitové dohody stále existuje, myslí si Johnson

Britský premiér Boris Johnson ve středu na jednání vlády prohlásil, že stále existuje šance na dojednání nové brexitové dohody s Evropskou unií, nicméně shody zatím nebylo dosaženo. Uvedl to Johnsonův mluvčí James Slack. Noční brexitová jednání v Bruselu uzavření dohody o vystoupení Británie z EU nepřinesla a rozhovory pokračují. Země EU nicméně původně chtěly mít již ve středu hotový dokument v ruce, aby se jím ve čtvrtek mohl zabývat unijní summit.

"Premiér seznámil vládu s vývojem brexitových rozhovorů a řekl, že je šance na zajištění dobré dohody, ještě tam ale nejsme. Určitá témata zůstávají nedořešena," citovala agentura Reuters mluvčího Jamese Slacka.

Zdroj: ČTK
Další zprávy