V Brně žhář zapálil auta, čtyři z nich oheň úplně zničil

ČTK ČTK
4. 11. 2014 14:37
Devět dalších vozů požár poškodil. Nikdo neutrpěl zranění. Případ šetří policie.
Čtyři auta lehla popelem.
Čtyři auta lehla popelem. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Brno - V Brně-Bystrci někdo v noci na úterý zapálil na dvou místech zaparkovaná auta. Plameny čtyři z nich zničily a dalších devět vozů poškodily.

Škoda se zatím odhaduje na milion korun, řekla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Nikdo nebyl zraněn, případem se zabývá policie.

První požár se stal krátce před 03:00 v Ondrouškově ulici, kde se náhle v plamenech ocitla dodávka. Oheň poškodil další dvě sousední auta. Zhruba ve stejné chvíli vznikl požár i v nedaleké Černého ulici. Požár tam zachvátil obytný vůz. Zničil tři auta a dalších sedm, zaparkovaných těsně vedle nich, poškodil.

Experti policie i vyšetřovatelé hasičského sboru již potvrdili, že oba požáry byly založeny úmyslně. Motiv činu ale není znám. Způsobená škoda bude teprve upřesněna, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Hradozámecké noci se účastní 76 památek, hlavní je hrad Pernštejn

Letošní ročník Hradozámecké noci, kdy je na památkách připraven večerní program, se uskuteční na 76 památkách po celé České republice. Hlavním centrem je letos jihomoravský hrad Pernštejn s nově rekonstruovanou osvícenskou vrchnostenskou zahradou.

Program na Pernštejně začíná v 18:00 a jeho první část je nazvaná Zahradní slavnost. Lidé mohou přicházet netypicky spodním vchodem do zahrady od hlavního parkoviště. Připraveny jsou přehlídky dobového oblečení, hudební i divadelní vystoupení. Od 21:00 se začne zahrada postupně rozsvěcet - ale pouze za využití loučí a svíček. Na hladinu hlavního bazénu budou vypuštěny svítící lampiony.

Hradozámecká noc se letos koná na 76 památkách, 14 z nich není ve správě Národního památkového ústavu. Podrobný seznam a program na jednotlivých památkách je k dispozici na stránkách NPÚ.

Zdroj: ČTK
Další zprávy