V Brně žhář zapálil auta, čtyři z nich oheň úplně zničil

ČTK ČTK
4. 11. 2014 14:37
Devět dalších vozů požár poškodil. Nikdo neutrpěl zranění. Případ šetří policie.
Čtyři auta lehla popelem.
Čtyři auta lehla popelem. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Brno - V Brně-Bystrci někdo v noci na úterý zapálil na dvou místech zaparkovaná auta. Plameny čtyři z nich zničily a dalších devět vozů poškodily.

Škoda se zatím odhaduje na milion korun, řekla mluvčí jihomoravských hasičů Pavla Pražáková. Nikdo nebyl zraněn, případem se zabývá policie.

První požár se stal krátce před 03:00 v Ondrouškově ulici, kde se náhle v plamenech ocitla dodávka. Oheň poškodil další dvě sousední auta. Zhruba ve stejné chvíli vznikl požár i v nedaleké Černého ulici. Požár tam zachvátil obytný vůz. Zničil tři auta a dalších sedm, zaparkovaných těsně vedle nich, poškodil.

Experti policie i vyšetřovatelé hasičského sboru již potvrdili, že oba požáry byly založeny úmyslně. Motiv činu ale není znám. Způsobená škoda bude teprve upřesněna, doplnila mluvčí.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy