reklama
 
 

V Brně vznikla nová koalice. Primátorem zůstává Vokřál, jeho náměstkyně Liptáková končí

20. 6. 2016 15:26
Hnutí ANO, Žít Brno, Strana zelených, TOP 09 a KDU-ČSL na brněnské radnici podepsaly novou koaliční smlouvu. Původní složení koalice, která se v dubnu rozpadla, doplnila navíc TOP 09. Primátorem zůstává Petr Vokřál, ve funkci primátorova náměstka ale skončila Klára Liptáková, kterou nahradil Petr Hladík. Lidovci přišli o jednu pozici v radě.

Brno - V Brně v pondělí podpisem koaliční smlouvy vznikla koalice hnutí ANO, Žít Brno, Strana zelených, TOP 09 a KDU-ČSL. Vytvořili ji partneři z bývalé koalice, která se rozpadla v dubnu, a rozšířila je ještě TOP 09. Primátorem zůstává Petr Vokřál (ANO). Změny však nastaly v radě.

Ta nejvýraznější je na postu prvního primátorova náměstka. Dříve funkci zastávala Klára Liptáková (KDU-ČSL), kterou nahradil Petr Hladík (KDU-ČSL). Částečně se změnily také gesce u jednotlivých stran. Koalice má 34 mandátů mezi 55 zastupiteli.

Dalšími náměstky nadále zůstávají Richard Mrázek (ANO), Matěj Hollan (Žít Brno) a Martin Ander (SZ), jako pátý náměstek přibyl Jaroslav Kacer (TOP 09). V jedenáctičlenné radě měli lidovci v bývalé koalici tři místa, nyní už mají pouze dvě, protože jedno přepustili právě pro Kacera. Hladíka doplní Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

V radě tak nebude ani jeden z jejích dřívějších lidoveckých členů, kterými byla Liptáková, Vít Beran a Daniel Rychnovský. Změnu v radě provedlo i Žít Brno s piráty, Jiřího Ulipa nahradí Tomáš Koláčný. Liptáková odmítla funkci uvolněného předsedy finančního výboru, a proto ji bude zastávat hejtmanův náměstek, senátor a městský zastupitel Stanislav Juránek (KDU-ČSL).

autor: ČTK | 20. 6. 2016 15:26

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama