V Brně vyhořela chatka, hasiči v ní našli torzo lidského těla. Příčina požáru se vyšetřuje

ČTK ČTK
29. 1. 2016 10:40
Torzo lidského těla objevili hasiči v noci na pátek ve vyhořelé chatce v Brně-Žabovřeskách. Čtyři jednotky na místo dorazily krátce před půlnocí. Chata už byla celá v plamenech. Novinářům to oznámil mluvčí hasičů Petr Příkazský. Torzo hasiči našli při rozebírání a dohašování chaty o rozměrech čtyři krát pět metrů. Případem se zabývá policie, totožnost oběti se prozatím nepodařilo potvrdit, upřesnila policejní mluvčí Andrea Straková. Podle prvotních informací to ale nevypadá na cizí zavinění. Příčinu hasiči zatím vyšetřují.
Příčinu požáru chatky hasiči zatím vyšetřují. (Ilustrační foto)
Příčinu požáru chatky hasiči zatím vyšetřují. (Ilustrační foto) | Foto: HZSZLK
 

Právě se děje

před 8 minutami

Biker Stošek získal bronz na mistrovství světa v maratonu

Biker Martin Stošek vybojoval bronz na mistrovství světa v maratonu a v historii šampionátů je třetím českým medailistou mezi muži. V Turecku šestadvacetiletý cyklista navázal na Jaroslava Kulhavého a Kristiána Hynka, který dnes dojel při obhajobě stříbra šestý. Titul získal stejně jako loni Héctor Leonardo Páez z Kolumbie.

Stošek přijel do tureckého města Sakarya nedaleko Istanbulu s výbornou formou. Předminulý víkend vyhrál prestižní maraton na italském ostrově Elba a k favoritům patřil i dnes. Na vítězného Páeze ztratil dvě a půl minuty, souboj o stříbro prohrál po téměř čtyřech a půl hodinách v sedle o 15 sekund s Portugalcem Tiagem Ferreirou.

Závod žen ovládla Švýcarka Ramona Forchiniová, nejlepší z Češek byla jedenáctá Karla Štěpánová. Muži absolvovali 110 kilometrů, ženy 80,9.

Z předchozích českých medailistů získal Kulhavý, olympijský vítěz v cross country z Londýna, maratonské zlato v roce 2014 a předtím byl druhý, Hynek má stříbro a dva bronzy. Třetí skončila před šesti lety i Tereza Huříková.

Další zprávy