V Brně dvě tramvaje mezi sebou skříply osobní vůz, řidič v něm zůstal zaklíněný

ČTK ČTK
16. 12. 2019 11:50
V Brně se dopoledne v ulici Veveří u zastávky na Konečného náměstí srazily dvě tramvaje a osobní vůz, místo je neprůjezdné. Obě tramvaje částečně vykolejily, zřejmě v nich nebyl nikdo zraněn. Řidiče auta vyprošťovali hasiči. Dopravu v místě řídí policie.

"V tramvajích by neměl být nikdo zraněný, řidič ve voze byl ale zaklíněný, my s ním komunikujeme. Měl by být jediným zraněným," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Obě tramvaje částečně vykolejily. "Vůz je mezi nimi. Příčinu nehody vyšetřujeme," uvedl mluvčí policie Petr Vala. Doplnil, že policie auta odklání na jiné komunikace.

Místem nehody neprojedou ani linky dopravního podniku. Linky 3 a 11 jedou v úseku Česká - Vozovna Komín odklonem přes Pisárky, linka 12 jede v úseku Česká - Technologický park odklonem ulicí Lidickou a přes vozovnu Medlánky.

Trolejbusové linky 25 a 26 jedou v úseku Jírova - Zimní stadion a dále ulicemi Drobného, Milady Horákové a Koliště na Českou. Zpět jedou Kounicovou a Kotlářskou ulicí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy