V Brně dvě tramvaje mezi sebou skříply osobní vůz, řidič v něm zůstal zaklíněný

ČTK ČTK
16. 12. 2019 11:50
V Brně se dopoledne v ulici Veveří u zastávky na Konečného náměstí srazily dvě tramvaje a osobní vůz, místo je neprůjezdné. Obě tramvaje částečně vykolejily, zřejmě v nich nebyl nikdo zraněn. Řidiče auta vyprošťovali hasiči. Dopravu v místě řídí policie.

"V tramvajích by neměl být nikdo zraněný, řidič ve voze byl ale zaklíněný, my s ním komunikujeme. Měl by být jediným zraněným," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Obě tramvaje částečně vykolejily. "Vůz je mezi nimi. Příčinu nehody vyšetřujeme," uvedl mluvčí policie Petr Vala. Doplnil, že policie auta odklání na jiné komunikace.

Místem nehody neprojedou ani linky dopravního podniku. Linky 3 a 11 jedou v úseku Česká - Vozovna Komín odklonem přes Pisárky, linka 12 jede v úseku Česká - Technologický park odklonem ulicí Lidickou a přes vozovnu Medlánky.

Trolejbusové linky 25 a 26 jedou v úseku Jírova - Zimní stadion a dále ulicemi Drobného, Milady Horákové a Koliště na Českou. Zpět jedou Kounicovou a Kotlářskou ulicí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Chemičku Deza z holdingu Agrofert znovu prověřuje Česká inspekce životního prostředí, píše server

Podle serveru iRozhlas unikly z areálu chemičky začátkem letošního roku do ovzduší neznámé látky. "A v okolí závodu byl podle místních obyvatel cítit několik hodin silný zápach. Deza jakékoliv pochybení odmítá," píše server.

Jméno chemičky se v médiích objevilo i ve spojitosti s otravou řeky Bečvy, kdy do ní podle České inspekce životního prostředí unikly kyanidy, které poškodily vodní biotop asi na 40 kilometrech toku od Valašského Meziříčí po Přerov. Do kafilerie tehdy odvezli rybáři více než 40 tun ryb.

Viníka ekologické havárie úřady zatím nenašly, Deník Referendum ale v listopadu napsal, že se v den otravy se v Deze, která patří do holdingu Agrofert, stala havárie. Podle deníku se incident stal v kaustifikační jednotce, odkud unikla směs látek. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka poté řekl ČTK, že šlo o provozní událost, která neměla charakter havárie a z podstaty nemohla být příčinou otravy.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy