U Adamova vykolejil vlak, zablokoval koridor Brno-Praha

Domácí ČTK Domácí, ČTK
10. 9. 2012 11:34
Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Pravděpodobně ji zavinila technická závada
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Drážní inspekce

Brno - Na trati, po níž jezdí rychlíky mezi Prahou a Brnem, vykolejil v pondělí nad ránem vagon s cisternou, který byl součástí nákladního vlaku.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Kvůli nehodě je ale hlavní trať z Brna do České Třebové v kritickém úseku neprůjezdná. České dráhy musely vyslat do terénu autobusy, které vozí cestující mezi Blanskem a Brnem a také nedalekým Adamovem a Brnem.

Jak dlouho bude frekventovaná trať kvůli nutným opravám částečně či zcela uzavřena, neuměly dráhy v pondělí po ránu odhadnout.

Místo nehody je součástí rušného železničního tahu Břeclav-Děčín, který tvoří páteřní drážní úsek v zemi.

Karambol pravděpodobně zavinila technická závada, avšak věc se ještě šetří, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlak podle něj vykolejil již před stanicí Adamov. Tam poškodil čtyři výhybky.

"V úseku mezi Adamovem a Brnem-Maloměřicemi došlo k samovolnému nakolejení cisterny a před Brnem-Maloměřicemi k jejímu opětovnému vykolejení a poškození dalších částí tratě," dodal Drápal.

Vykolejený vůz poškodil výhybky, pražce i upevňovadla.

Škoda na trati se odhaduje na 10 milionů korun a může ještě stoupat. Škody na vagonu zatím vyčísleny nebyly.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zpěvák Elton John musel přerušit koncert, přišel během něj o hlas. Vypadal, že se rozpláče, popsala média jeho odchod z pódia

Britský umělec Elton John byl donucen přerušit svůj koncert na Novém Zélandu. Viditelně zklamaný hudebník přišel během nedělního vystoupení na stadionu v Aucklandu o hlas. "Úplně jsem ztratil hlas. Nemůžu zpívat. Musím jít. Omlouvám se," řekl svým fanouškům Elton John. Již na začátku koncertu přítomné informoval o tom, že mu lékaři diagnostikovali zápal plic.

Jak popsala britská BBC, sir Elton John vypadal, že propukne v pláč, když se opřel o své piano a potřásl hlavou. Když následně za pomoci několika asistentů opatrně odešel z pódia, jeho fanoušci ho zahrnuli obrovským potleskem.

Britský zpěvák trpí lehčí formou zápalu plic, který v angličtině nese název walking pneumonia, tedy zápal plic, při němž se chodí. Jeho příznaky nebývají tak dramatické, připomínají spíše lehký zánět průdušek. Jde hlavně o kašel, bolest na hrudi, bolest v krku a bolest hlavy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy