reklama
 
 

Styl a Kabo letos představí originální českou tvorbu

16. 8. 2013 17:25
Letos nově budou na veletrhu v Brně prezentovat své výrobky mladí čeští návrháři.

Brno - Dvaačtyřicátý ročník mezinárodního veletrhu módy, obuvi a koženého zboží Styl a Kabo v Brně letos nově představí originální tvorbu mladých českých umělců a návrhářů.

Kromě klasických módních přehlídek a přednášek o aktuálních trendech návštěvníky čeká řada novinek. Od neděle do úterý mohou navštívit speciální úsek věnovaný nadaným českým umělcům.

V rámci sekce Fresh Fashion, kterou připravila Kateřina Hanko Pletichová z LoveMusic, se bude na veletrhu prezentovat pět jedinečných českých značek.

Mezi nimi například tašky Dara Bags a Playbag, nebo doplňky a šperky Trash Made vyráběné z recyklovatelných materiálů.

"Českých umělců si velmi vážíme, protože je velmi důležité prezentovat naše výrobky," řekla Pletichová. Sama je autorkou značky LoveMusic, která se zaměřuje na mladé lidi.

Podle ní by se v budoucnu měl počet zástupců z řad mladých českých umělců rozšířit.

Českých vystavovatelů bude na veletrhu kolem 70. Celkem bude k vidění 600 značek z 19 zemí světa.

"Letos se přihlásilo více firem než loni. Celkově tak budou rozmístěny v pavilonech P a F na ploše 9 tisíc metrů," uvedla ředitelka veletrhu Gabriela Vargová.

Mezinárodní veletrh Styl a Kabo se poprvé objevil na brněnském výstavišti v roce 1993. Loni oslavil své dvacetileté působení v oboru módního průmyslu na území České a Slovenské republiky.

Heslem letošního ročníku je dát druhou šanci textilu. Zájemci se proto dozvědí více o recyklaci a opakovaném použití oděvů.

Jako doprovodný program bude připravena speciální odpočinková zóna s relaxační hudbou a koktejly, která bude umístěna ve venkovním prostoru mezi oběma pavilony.

16. 8. 2013 17:25

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama