Srážka sedmi aut v tunelu: Kamion byl ve špatném stavu

ČTK ČTK
21. 2. 2012 12:35
V Husovickém tunelu v Brně se ráno srazilo šest osobních a jedno nákladní auto
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Brno - V Husovickém tunelu v Brně se ráno srazilo šest osobních a jedno nákladní auto.

Nikdo nebyl zraněn.

Kamion narazil do řady před ním stojících aut. Podle jeho řidiče prý vozidlo náhle přestalo brzdit. Následná prohlídka kamionu ukázala, že je v žalostném technickém stavu, řekl mluvčí jihomoravské policie Pavel Šváb.

Soudní znalec na místě zjistil, že nákladní auto bylo dokonce v tak špatném technickém stavu, že ohrožovalo ostatní účastníky silničního provozu. Policisté udělili řidiči kauci ve 10.000 korun. O postihu řidiče se rozhodne ve správním řízení.

Kolize se stala přibližně v 08:00 ve směru od Králova Pole do centra města. Policisté odkláněli řidiče na objízdné trasy.

Více než půlkilometrový Husovický tunel je důležitá dopravní spojnice. Využívají jej řidiči, kteří přijíždějí do centra Brna směrem od Svitav. Tunel je také součástí velkého městského okruhu. Spojuje Královo Pole s Husovicemi a Židenicemi.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Tenisté Evropy vedou v Laver Cupu po prvním dnu nad světem 3:1

Tenisté Evropy vedou po úvodním dnu Laver Cupu nad výběrem světa 3:1. Body výběru kapitána Björna Borga získali ve dvouhrách v Ženevě Dominic Thiem a Stefanos Tsitsipas, v týmu Johna McEnroea uspěl Jack Sock. Čtyřhru na závěr dnešního programu vyhrál domácí favorit Roger Federer s Alexandrem Zverevem nad Denisem Shapovalovem se Sockem 6:3, 7:5.

Rakušan Thiem v úvodním duelu třetího ročníku Laver Cupu odvrátil v duelu se Shapovalovem tři mečboly a nakonec Kanaďana porazil 6:4, 5:7 a 13:11. Američan Sock pak vyrovnal výhrou 6:1, 7:6 nad Italem Fabiem Fogninim a Evropu pak dostal znovu do vedení Tsitsipas, který v duelu debutantů přehrál dalšího Američana Taylora Fritze 6:2, 1:6, 10:7.

Úvodní ročník, který v roce 2017 hostila Praha, vyhrál tým Evropy a vloni v Chicagu trofej obhájil. V Ženevě bude vítěz znám v neděli.

Tenisový Laver Cup v Ženevě:

Evropa - Výběr světa 3:1 po prvním dnu

Thiem - Shapovalov 6:4, 5:7, 13:11, Fognini - Sock 1:6, 6:7 (3:7), Tsitsipas - Fritz 6:2, 1:6, 10:7, Federer, A. Zverev - Shapovalov, Sock 6:3, 7:5.

Další zprávy