Splašení koně zkomplikovali dopravu v Brně, zavřeli kvůli nim tunel

ČTK ČTK
8. 2. 2016 20:30
Jeden z Královopolských tunelů v Brně policie společně s hasiči uzavřela kvůli odchytu čtyř koní. Zvířata utekla z Brna Medlánek, potulovala se po městě a poté zkomplikovala dopravu v tunelu ve směru na Svitavy.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Brno - Na více než hodinu musela policie dnes večer uzavřít jeden z tubusů Královopolských tunelů. Dopravu v Brně komplikoval odchyt koní, kteří utekli z Brna Medlánek. Policie a hasiči zvířata v tunelu uzavřeli, aby je mohla majitelka odvézt. Od 20:00 je už tunel průjezdný, řekla brněnská policejní mluvčí Andrea Straková.

Pohyb čtyř splašených koní hlásilo v pondělí odpoledne brněnským strážníkům několik svědků. Informace přicházely od 16:00 zejména z lokality mezi Komínem a Medlánkami. Strážníci kontaktovali i majitelku, která společně s hlídkami městské policie tři klisny a hříbě monitorovala.

"Ani na její volání ovšem zvířata nijak nereagovala. Koně se nakonec rozběhli do městské části Komín, odkud se kolem 18. hodiny dostali až do Královopolského tunelu ve směru na Svitavy," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy