Se spisovatelkou Monyovou se rozloučily desítky čtenářů

ČTK ČTK
16. 8. 2011 17:34
Policie ze smrti Monyové obvinila jejího manžela Borise Ingra
Spisovatelka Simona Monyová
Spisovatelka Simona Monyová | Foto: www:monyova.cz

Brno - S nedávno zavražděnou spisovatelkou Simonou Monyovou se přišly rozloučit desítky čtenářek. Obřadní síň krematoria brněnského Ústředního hřbitova se v úterý zaplnila do posledního místa.

Policie z činu obvinila jejího manžela Borise Ingra. Hrozí mu až 18 let vězení za to, že svoji manželku ubodal v hádce nožem.

Hovoří se o tom, že muž známou autorku románů pro ženy dlouhodobě týral. Skutečný motiv činu však není zatím znám. Při hádce utržil Ingr zranění a hned po smrti partnerky se dvakrát pokusil o sebevraždu skokem z okna jejího domku v Brně-Obřanech.

Podle blízkých se chtěla s manželem rozejít

Muž sice utržil vážná poranění, ale přežil. Nyní je v péči lékařů vězeňské nemocnice v Brně-Bohunicích. Ta je vzdálená pouhých několik set metrů od Ústředního hřbitova, na kterém se konalo poslední rozloučení se spisovatelkou. Zbyli po ní tři synové.

"Je to pro nás nečekaná tragédie. Nyní se hlavně musíme postarat o kluky," řekl po obřadu bratr Monyové Gustav Urbánek. Dva mladší synové spisovatelky by v budoucnu měli žít s jeho rodinou. Nejmladšímu synovi Monyové je sedm let. Urbánek nyní usiluje o úřední povolení, jimž ho získá do své péče.

Překvapen událostmi posledních dní je i známý brněnský fotograf a rodinný přítel Monyové a Ingra Jeff Kratochvíl. "To, co Boris spáchal, je hrozné. Přeji mu dlouhý život, aby si to každé ráno musel připomínat," řekl. Připomněl, že i Ingrovo první manželství ztroskotalo kvůli jeho násilnickým sklonům.

Pak přišlo manželství s Monyovou. Ta se v nedávné době svěřila několika blízkým, že je obětí domácího násilí. Podle nich zhubla na téměř 40 kilogramů. S údajně násilnickým partnerem se chtěla rozejít.

Finančně se s ním vypořádala, uhradila za něj prý statisícové dluhy a zrušila jejich společné vydavatelství, které publikovalo její knihy. Založila si své vlastní. Autorská práva tedy přejdou na její syny. Napsala asi 30 knih, přičemž popularita Monyové mezi čtenáři se stále zvyšovala.

Kritického večera přišel Ingr do domu Monyové s tím, že jde za jejich společným synem. Spisovatelka s tím souhlasila. Když prý ale se snachou odcházela k sousedům, zjistila, že se v její ložnici rozsvítilo světlo. Měla patrně obavy, že manžel hledá peníze a do domu se vrátila. Následně vznikl spor s Ingrem, který skončil její smrtí a jeho hospitalizací.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy