Křižovatka jako boxerský ring. Spor o přednost v Brně přerostl v pěstní souboj

tok tok
20. 8. 2020 17:20
Nezvykle vyostřený spor mezi dvěma řidiči řeší jihomoravští policisté. Zatroubení dodávky na auto vyžadující si přednost v centru Brna započalo neshodu, která skončila pěstním soubojem přímo na křižovatce. Incident zachytily pouliční kamery. Řidič dodávky utrpěl zranění obličeje, policie proto žádá veřejnost o pomoc s pátráním po druhém účastníkovi rvačky.
Agresivita některých řidičů nezná mezí. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Na počátku incidentu, ke kterému podle policie došlo koncem července na křižovatce v ulici Husova u besedního domu v centru Brna, stál spor o přednost. Té se dožadoval řidič fordu v místě zúžení, projíždějící dodávka ale na jeho snahu vměstnat se mezi auta reagovala pouze zatroubením.

To řidiče rozlítilo natolik, že se dodávku rozhodl předjet po tramvajových kolejích a na křižovatce jí zatarasit cestu. "Po zastavení vyběhl a otevřeným okénkem plivl do obličeje řidiči dodávky," píše policie na svých webových stránkách.

Napadený muž poté útok opětoval a vyběhl ven z dodávky směrem k řidiči fordu. Po pár strkancích přerostla potyčka v přibližně čtyřicetisekundový pěstní souboj, během kterého řidič dodávky utrpěl zranění v obličeji. Incident ukončil zásah spolujezdkyně řidiče osobního auta, která si do té doby celou situaci natáčela na telefon.

"Řidič fordu tím asi považoval záležitost za vyřízenou a z místa ujel. Policistům by měl však ledasco vysvětlit," dodávají policisté. Žádají proto svědky z místa i veřejnost, aby pomohl s určením totožnosti muže. Kdokoli, kdo řidiče fordu pozná, se má policii přihlásit na linku 158.

 

Právě se děje

Aktualizováno teď

Ozbrojenci na východě Konga prorazili bránu do věznice, osvobodili přes tisíc lidí

Při útoku na věznici ve městě Beni na východě Konga ozbrojenci pomohli k útěku stovek trestanců. K útoku, který byl koordinovaný s přepadením vojenské základny poblíž vězení, se přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Dva trestanci byli zastřeleni, uvedla konžská státní policie.

"Útočníkům, kteří přišli ve velké skupině, se bohužel podařilo… prorazit dveře," uvedl starosta Beni Modeste Bakwanamaha, který za viníky označil islamistické milice Sjednocené demokratické síly (ADF).

"Provizorní bilance: Dva trestanci byli zastřeleni a z počtu 1300 vězňů jich převážná většina zmizela," uvedla na twitteru policie, podle které za útokem rovněž stály milice AFD. Podle Bakwanamahy se ve věznici nacházelo 1455 vězňů, z nichž jich zhruba 100 v zařízení po útoku zůstalo.

K zodpovědnosti za incident se prostřednictvím propagandistické agentury Amak přihlásila odnož IS operující ve střední Africe. Organizace se v minulosti již několikrát prohlásila za strůjce útoků, které konžské úřady připisovaly AFD, píše agentura Reuters. Podle OSN však neexistují žádné důkazy, že je mezi oběma skupinami přímé spojení.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

ÚOHS dal ministerstvu dopravy pokutu za tendr na registrační značky aut

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) vyměřil ministerstvu dopravy pokutu 200 000 korun za chybu při tendru na dodávku tabulek registračních značek. Upozornil na to server Zdopravy.cz, ČTK to potvrdil mluvčí úřadu Martin Švanda. Rozhodnutí není pravomocné a lze proti němu podat rozklad. Ten už ministerstvo připravuje, svůj postup při zakázce považuje resort nadále za správný.

Důvodem pro uložení pokuty bylo vyloučení společnost Eltodo z výběrového řízení kvůli tomu, že nezaokrouhlila nabídkovou cenu na celé koruny. "Jednalo se o formální požadavek na zpracování nabídky, jehož nesplnění není přiměřené považovat za oprávněný důvod pro vyloučení z účasti v zadávacím řízení. Podle Úřadu tak došlo k ovlivnění výběru dodavatele. Vzhledem k tomu, že v dané věci již byla uzavřena smlouva, uložil Úřad za spáchání přestupku pokutu ve výši 200 000 korun," uvedl Švanda.

Ministerstvo dopravy s rozhodnutí nesouhlasí a připravuje proti němu rozklad. "Svůj postup, včetně rozhodování o vylučování účastníků zadávacího řízení, jsme porovnávali s judikaturou předsedy ÚOHS, přičemž máme i nadále za to, že jsme postupovali správně," sdělilo ministerstvo ČTK.

Zdroj: ČTK
Další zprávy