Křižovatka jako boxerský ring. Spor o přednost v Brně přerostl v pěstní souboj

tok tok
20. 8. 2020 17:20
Nezvykle vyostřený spor mezi dvěma řidiči řeší jihomoravští policisté. Zatroubení dodávky na auto vyžadující si přednost v centru Brna započalo neshodu, která skončila pěstním soubojem přímo na křižovatce. Incident zachytily pouliční kamery. Řidič dodávky utrpěl zranění obličeje, policie proto žádá veřejnost o pomoc s pátráním po druhém účastníkovi rvačky.
Agresivita některých řidičů nezná mezí. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Na počátku incidentu, ke kterému podle policie došlo koncem července na křižovatce v ulici Husova u besedního domu v centru Brna, stál spor o přednost. Té se dožadoval řidič fordu v místě zúžení, projíždějící dodávka ale na jeho snahu vměstnat se mezi auta reagovala pouze zatroubením.

To řidiče rozlítilo natolik, že se dodávku rozhodl předjet po tramvajových kolejích a na křižovatce jí zatarasit cestu. "Po zastavení vyběhl a otevřeným okénkem plivl do obličeje řidiči dodávky," píše policie na svých webových stránkách.

Napadený muž poté útok opětoval a vyběhl ven z dodávky směrem k řidiči fordu. Po pár strkancích přerostla potyčka v přibližně čtyřicetisekundový pěstní souboj, během kterého řidič dodávky utrpěl zranění v obličeji. Incident ukončil zásah spolujezdkyně řidiče osobního auta, která si do té doby celou situaci natáčela na telefon.

"Řidič fordu tím asi považoval záležitost za vyřízenou a z místa ujel. Policistům by měl však ledasco vysvětlit," dodávají policisté. Žádají proto svědky z místa i veřejnost, aby pomohl s určením totožnosti muže. Kdokoli, kdo řidiče fordu pozná, se má policii přihlásit na linku 158.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 13 minutami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy