Řidič v Brně nedal přednost trolejbusu, na místě zemřel

ČTK ČTK
Aktualizováno 13. 3. 2020 9:44
V Brně se ráno střetl trolejbus s osobním vozem, šestačtyřicetiletý řidič vozu na místě zemřel. Příčinou nehody bylo nedání přednosti v jízdě, řekl mluvčí policie Petr Vala. Dopravní komplikace v místě nejsou.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Drážní inspekce

Nehoda se stala krátce před 6:00 v křižovatce ulic Srbská a Berkova. "Řidič osobního vozu jel z vedlejší ulice, trolejbusu nedal přednost. Potvrdily to i záznamy z palubní kamery trolejbusu," uvedl Vala. Doplnil, že v trolejbusu cestovali dva lidé, nikdo z nich se nezranil.

"Muž středního věku zemřel ještě před příjezdem našich posádek, utrpěl zranění neslučitelná se životem," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy