Řidič nákladního vozu usnul a vjel do restaurace, naštěstí byla prázdná

ČTK ČTK
17. 12. 2018 13:50
Pětapadesátiletý řidič nákladního vozu v centru Kunštátu na Blanensku v pondělí dopoledne patrně usnul za volantem a s vozem skončil zaklíněný v průjezdu restaurace. Hasiči ho vyprostili, zranil se lehce. Restaurace měla zavřeno, obvykle tam ale bývá na oběd podle majitelky kolem 30 lidí. Policie nehodu vyšetřuje, na místo přijel statik.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Nehoda se stala před 10:30. "Řidič podle jeho slov patrně usnul za volantem. Místo toho, aby odbočil doleva, tak jel rovně," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Muž zůstal zaklíněný ve voze, z něhož ho museli vystříhat hasiči. Na místo dorazily i hasičské jednotky z Brna. "Budeme se teď snažit vůz z průjezdu vytáhnout a zároveň objekt dostatečně zajistit, aby nespadl," řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Podle majitelky restaurace Věry Lepkové vůz skončil skoro až ve dvoře. "Projel téměř celým průjezdem, je to tam celé zničené. Restaurace má naštěstí v pondělí zavřeno, tak tam nikdo nebyl. Obvykle tam ale chodívá na oběd asi 30 lidí. Kdyby se to stalo v jiný den a on se trefil kousek vedle, mohlo to dopadnout mnohem hůř," řekla Lepková.

Řidič se podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové zranil jen lehce. Záchranná služba jej převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 26 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Söder to nebude. Německá CDU chce jako nástupce Merkelové Armina Lascheta

Celostátní vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) se jasně vyslovilo pro předsedu strany Armina Lascheta jako kandidáta unie CDU/CSU na německého kancléře v zářijových volbách. Oznámil to podle agentury DPA mluvčí strany po šestihodinovém jednání špiček křesťanských demokratů v Berlíně. Pro Lascheta podle něj hlasovalo 31 členů vedení, devět pro jeho soupeře, předsedu sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) a bavorského premiéra Markuse Södera a šest členů se zdrželo.

Agentura AFP poznamenala, že populární bavorský vůdce Söder v předstihu přislíbil, že se podřídí rozhodnutí CDU. Laschet je současně premiérem Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy