Řidič nákladního vozu usnul a vjel do restaurace, naštěstí byla prázdná

ČTK ČTK
17. 12. 2018 13:50
Pětapadesátiletý řidič nákladního vozu v centru Kunštátu na Blanensku v pondělí dopoledne patrně usnul za volantem a s vozem skončil zaklíněný v průjezdu restaurace. Hasiči ho vyprostili, zranil se lehce. Restaurace měla zavřeno, obvykle tam ale bývá na oběd podle majitelky kolem 30 lidí. Policie nehodu vyšetřuje, na místo přijel statik.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Nehoda se stala před 10:30. "Řidič podle jeho slov patrně usnul za volantem. Místo toho, aby odbočil doleva, tak jel rovně," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Muž zůstal zaklíněný ve voze, z něhož ho museli vystříhat hasiči. Na místo dorazily i hasičské jednotky z Brna. "Budeme se teď snažit vůz z průjezdu vytáhnout a zároveň objekt dostatečně zajistit, aby nespadl," řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Podle majitelky restaurace Věry Lepkové vůz skončil skoro až ve dvoře. "Projel téměř celým průjezdem, je to tam celé zničené. Restaurace má naštěstí v pondělí zavřeno, tak tam nikdo nebyl. Obvykle tam ale chodívá na oběd asi 30 lidí. Kdyby se to stalo v jiný den a on se trefil kousek vedle, mohlo to dopadnout mnohem hůř," řekla Lepková.

Řidič se podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové zranil jen lehce. Záchranná služba jej převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy