Řidič nákladního vozu usnul a vjel do restaurace, naštěstí byla prázdná

ČTK ČTK
17. 12. 2018 13:50
Pětapadesátiletý řidič nákladního vozu v centru Kunštátu na Blanensku v pondělí dopoledne patrně usnul za volantem a s vozem skončil zaklíněný v průjezdu restaurace. Hasiči ho vyprostili, zranil se lehce. Restaurace měla zavřeno, obvykle tam ale bývá na oběd podle majitelky kolem 30 lidí. Policie nehodu vyšetřuje, na místo přijel statik.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace.
Řidič nákladního vozu na Blanensku usnul, naboural do restaurace. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Nehoda se stala před 10:30. "Řidič podle jeho slov patrně usnul za volantem. Místo toho, aby odbočil doleva, tak jel rovně," řekl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Muž zůstal zaklíněný ve voze, z něhož ho museli vystříhat hasiči. Na místo dorazily i hasičské jednotky z Brna. "Budeme se teď snažit vůz z průjezdu vytáhnout a zároveň objekt dostatečně zajistit, aby nespadl," řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Podle majitelky restaurace Věry Lepkové vůz skončil skoro až ve dvoře. "Projel téměř celým průjezdem, je to tam celé zničené. Restaurace má naštěstí v pondělí zavřeno, tak tam nikdo nebyl. Obvykle tam ale chodívá na oběd asi 30 lidí. Kdyby se to stalo v jiný den a on se trefil kousek vedle, mohlo to dopadnout mnohem hůř," řekla Lepková.

Řidič se podle mluvčí záchranné služby Michaely Bothové zranil jen lehce. Záchranná služba jej převezla na urgentní příjem Fakultní nemocnice v brněnských Bohunicích.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sjezd v Kitzbühelu se dnes kvůli počasí nepojede

V Kitzbühelu se dnes lyžaři na start slavného sjezdu nepostaví. Pořadatelé závod Světového poháru na Hahnenkammu zrušili vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám a ke stavu obávané sjezdovky Streif. Začátek byl naplánován na 11:30, ale jury a Mezinárodní lyžařská federace FIS hned po ranní inspekci rozhodly kvůli sněžení, dešti a mlze o zrušení závodu.

Během poledne se rozhodne o zbylém programu závodního víkendu. Podle aktuálního plánu je v neděli na programu superobří slalom.

Dnes se měl na Hahnenkammu jet klasický závod po páteční předehře, kterou představovala náhrada za neuskutečněný sjezd ve Wengenu. Z vítězství se radoval Švýcar Beat Feuz, závod ale zastínily dva těžké pády a nakonec se kvůli silnému větru dostalo na trať jen 30 lyžařů, tedy minimální počet pro započítání výsledků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy