Renault vyletěl u Vyškova ze silnice, dva lidé zemřeli

Markéta Žižková
7. 1. 2011 11:23
Mladík podle vyšetřovatelů jen na namrzlé silnici příliš rychle
Foto: Záchranná služba Moravskoslezského kraje

Vyškov - Dva mrtvé si vyžádala dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek večer na Vyškovsku.

Devatenáctiletý řidič Renaultu vyjel před obcí Letonice mimo silnici a narazil do stromu. Na místě zemřel.

"O tři roky mladší spolujezdkyně podlehla závažným zraněním po převozu do nemocnice," doplnila tragickou bilanci policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Podle vyšetřovatelů je na vině především rychlá jízda na namrzlé silnicí.

Led na silnicích by měl přitom podle meteorologů řidiče trápit až do pondělí. Například v Mladé Boleslavi nebo na Rychnovsku vyhlásili kvůli náledí kalamitní stav.

 

Právě se děje

před 24 minutami

U Jasenné na Zlínsku se stala smrtelná autonehoda, silnice je uzavřená

U Jasenné na Zlínsku se v neděli ráno stala smrtelná dopravní nehoda. Silnice mezi obcemi Jasenná a Liptál na Vsetínsku je uzavřená, policisté v obou obcích odklánějí dopravu, sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Nehoda se stala na hlavním tahu ze Zlína na Vsetín.

"Řidič osobního vozidla při jízdě od Vsetína do Vizovic čelně narazil do stromu a s vozidlem skončil na střeše. Vozidlo začalo po havárii hořet. Veškeré okolnosti této tragické dopravní nehody na místě prověřují dopravní policisté ve spolupráci s kriminalisty," uvedla Kozumplíková. Silnice by podle ní měla zřejmě být uzavřená celé dopoledne.

před 56 minutami

Smlouvu o zákazu jaderných zbraní podepsalo potřebných padesát zemí

Smlouvu o nešíření jaderných zbraní (TPNW) už podepsalo 50 zemí. Poté, se k ní v sobotu připojil Honduras, tak dokument může za 90 dní, tedy 22. ledna, vstoupit v platnost, oznámila v noci na neděli OSN. Jaderné mocnosti však dokument odmítají, upozorňuje agentura AP.

Generální tajemník OSN António Guterres řekl, že vstoupením smlouvy v platnost vyvrcholí světové hnutí, které upozorňuje na "katastrofální důsledky jakéhokoli používání jaderných zbraní proti lidem" a že dokument je "holdem přeživším jaderných výbuchů a zkoušek, z nichž mnozí se o tuto smlouvu zasazovali".

Zdroj: ČTK
Další zprávy