reklama
 
 

Rána pro Bolka Polívku. Jeho farma je v úpadku

8. 3. 2013
Herec dluží za stavební práce asi osm milionů korun

Brno - Krajský soud v Brně poslal Farmu Bolka Polívky v Olšanech do úpadku.

Insolvenční řízení bylo s firmou známého herce zahájeno loni v říjnu a návrh na ně podala stavební firma Kaláb, které farma dluží asi osm milionů korun.

Podle usnesení soudu má známý herec menší dluhy i u dalších věřitelů. Polívkova firma situaci řešila úvěrem. Podle soudu ale jeho výše není dostatečná. "Dlužník je schopen uhradit přibližně pouze polovinu svých splatných závazků a nepodařilo se mu tudíž vyvrátit domněnku své platební neschopnosti," uvedl soud.

Krk Bolku Polívkovi zlomila přestavba penzionu a vybudování wellness centra v letech 2009 a 2010, uvedla ČT.

Investice se tehdy vyšplhaly téměř na 32 milionů korun, z toho 24 miliony přispěla EU. Právě to byly ale jediné peníze, jichž se stavební firma Kaláb, která práce provedla, dočkala. Na zbylých osm dodnes čeká.

Právníci Bolkovy farmy před soudem tvrdili, že důvodem k nezaplacení byla špatně odvedená práce. Stavební firma však poukázala na to, že dílo řádně předala a do soudního sporu ho nikdo nereklamoval.

Podle zástupce ředitele Divadla Bolka Polívky Michala Adamíka se insolvence týká pouze hercovy farmy. Insolvenci soud vyhlásil "po dlouhodobě ekonomicky nestabilní situaci", uvedl Adamík.

"Vzniklá situace nijak nezasahuje do právních vztahů divadel v Brně a v Praze - Uhříněvsi, která nesou jméno pana Boleslava Polívky, a jejichž provozovatelem je společnost Divadlo Bolka Polívky spol. s r.o.," dodal.

autor: ČTK | 8. 3. 2013

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama