Projekt Vědět a předávat rozšíří služby pro turisty

Eliška Čermáková
19. 8. 2013 10:29
Janáček, Mendel, Masaryk. Informace o nich budou předávat speciálně školení průvodci
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: www.jizni-morava.cz

Brno - Centrála cestovního ruchu Jižní Morava chce zkvalitnit své služby. Projekt Vědět a předávat má za cíl připomenout turistům, čím kraj kdysi proslul a dodnes vyniká.

Osobnosti jako Leoš Janáček, Gregor Mendel či první československý prezident T. G. Masaryk patří ke stejně významným ikonám regionu jako například Věstonická Venuše nebo brněnská vila Tugendhat.

"Bohužel těmto zvučným jménům byla v našem regionu doposud věnována malá pozornost," řekla ředitelka Centrály cestovního ruchu Zuzana Vojtová

Projekt Vědět a předávat se právě na tyto osobnosti zaměří a prostřednictvím speciálně školených průvodců bude informace o nich předávat turistům.

"Jde o to, aby průvodci uměli zájemcům doporučit tato jména, ukázat místa, jež jsou se vzpomínanými osobnostmi spojena a přiblížit základní momenty jejich života," uvedla Vojtová. Akce se zúčastní celkem 105 průvodců.

Centrála připravila k této příležitosti výukové materiály, na nichž se podíleli přední odborníci jako například Martin Reissner a Jiří zahrádka z Moravského zemského muzea nebo ředitelka Masarykova muzea v Hodoníně Irena Chovančíková.

Projekt má zvýšit kvalifikaci průvodců. "Nové znalosti zvýšily uplatnění průvodců na trhu práce a také přispěly ke zlepšení našeho servisu návštěvníkům kraje," uvedla Marina Sedláková z Asociace průvodců České republiky.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Vedení Sněmovny a Senátu se shodla na tom, že volební novela zachová 14 krajů pro sněmovní volby a dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Zdroj: ČTK
Další zprávy