Při výbuchu ve vinařství na Břeclavsku se zranili dva muži, oba mají popáleniny

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 10. 2019 19:39
V Perné na Břeclavsku se ve středu dopoledne ozval výbuch z objektu patřícímu k vinařství, zranili se dva lidé. Jeden muž je ve vážném stavu s popáleninami na velké části těla, druhý má popáleniny druhého stupně. Šlo patrně o otce se synem. Záchranáři je převezli do brněnské nemocnice.
Požár v Perné na Břeclavsku
Požár v Perné na Břeclavsku | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Příčina výbuchu a následného požáru není jasná. Policisté ještě nemohli místo pořádně prozkoumat. Hasiči staticky narušený objekt zajistili až odpoledne. "Budeme muset objekt hlídat, aby tam nikdo nevnikl," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jednou z možností je výbuch kotle nebo podobného zařízení. "Budeme zjišťovat ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů, co se stalo," řekla Haraštová. Nevyloučila, že případ by mohl mít dohru.

Není vyloučeno například, že v objektu mohla být palírna, policie ale nic takového zatím nepotvrdila. Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt slouží jako penzion, v dolní části je vinařství. Podle Studénky se zranili majitel se synem. V penzionu v době výbuchu nebyli žádní hosté. Exploze dům silně poškodila, policie odhaduje vzniklou škodu na tři miliony korun.

Část poškozeného objektu hasiči strhli

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. "Dostali jsme oznámení o výbuchu a následném požáru. Při našem příjezdu byl objekt staticky narušený a hořel. Před ním byly dvě osoby, kterým jsme se záchranáři poskytli péči," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Podle něj strhli hasiči část nejvíce poškozených dvou stěn. "Zborcená je čelní stěna a mezi prvním nadzemním podlažím a podkrovím je poškozená stropní deska, takže je vidět do podkroví," popsal Venclovský. Hledání příčiny výbuchu a požáru podle něj může trvat několik dní i déle.

Záchranná služba poslala na místo dvě posádky. "Jeden muž měl popáleniny na velké části těla. Zajistili jsme mu dýchací cesty a připojili ho na řízenou ventilaci. Druhý muž měl popáleniny druhého stupně," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranáři převezli oba zraněné do Fakultní nemocnice Brno.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy