Při výbuchu ve vinařství na Břeclavsku se zranili dva muži, oba mají popáleniny

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 10. 2019 19:39
V Perné na Břeclavsku se ve středu dopoledne ozval výbuch z objektu patřícímu k vinařství, zranili se dva lidé. Jeden muž je ve vážném stavu s popáleninami na velké části těla, druhý má popáleniny druhého stupně. Šlo patrně o otce se synem. Záchranáři je převezli do brněnské nemocnice.
Požár v Perné na Břeclavsku
Požár v Perné na Břeclavsku | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Příčina výbuchu a následného požáru není jasná. Policisté ještě nemohli místo pořádně prozkoumat. Hasiči staticky narušený objekt zajistili až odpoledne. "Budeme muset objekt hlídat, aby tam nikdo nevnikl," uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Jednou z možností je výbuch kotle nebo podobného zařízení. "Budeme zjišťovat ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů, co se stalo," řekla Haraštová. Nevyloučila, že případ by mohl mít dohru.

Není vyloučeno například, že v objektu mohla být palírna, policie ale nic takového zatím nepotvrdila. Starosta Perné Karel Studénka uvedl, že objekt slouží jako penzion, v dolní části je vinařství. Podle Studénky se zranili majitel se synem. V penzionu v době výbuchu nebyli žádní hosté. Exploze dům silně poškodila, policie odhaduje vzniklou škodu na tři miliony korun.

Část poškozeného objektu hasiči strhli

Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů. "Dostali jsme oznámení o výbuchu a následném požáru. Při našem příjezdu byl objekt staticky narušený a hořel. Před ním byly dvě osoby, kterým jsme se záchranáři poskytli péči," uvedl mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Podle něj strhli hasiči část nejvíce poškozených dvou stěn. "Zborcená je čelní stěna a mezi prvním nadzemním podlažím a podkrovím je poškozená stropní deska, takže je vidět do podkroví," popsal Venclovský. Hledání příčiny výbuchu a požáru podle něj může trvat několik dní i déle.

Záchranná služba poslala na místo dvě posádky. "Jeden muž měl popáleniny na velké části těla. Zajistili jsme mu dýchací cesty a připojili ho na řízenou ventilaci. Druhý muž měl popáleniny druhého stupně," uvedla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Záchranáři převezli oba zraněné do Fakultní nemocnice Brno.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Prezident Biden bude podporovat vzájemně dojednané dvoustátní řešení izraelsko-palestinského konfliktu, řekl úřadující vyslanec USA při OSN

Zdroj: ČTK
Další zprávy