Při požáru chatky na Brněnsku hasiči našli mrtvého muže

Domácí Domácí
7. 1. 2013 9:32
Je možné, že se mu uzamknutá chatka s mřížemi na oknech i dveřích stala pastí
Při požáru našli hasiči mrtvého muže.
Při požáru našli hasiči mrtvého muže. | Foto: HZS Jihomoravského kraje

Brno - Hasiči v pondělí dvě hodiny po půlnoci vyjížděli k požáru chatky ve Vojkovicích na Brněnsku. Uvnitř pak našli mrtvého muže.

K požáru vyjelo šest jednotek. "Na místě museli hasiči nasadit postupně dva vodní proudy, aby dostali pod kontrolu a následně zcela uhasili požár v chatě o půdorysu přibližně šestatřiceti metrů čtverečních," popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči se pak násilím dostali do chatky, kde našli asi jednačtyřicetiletého mrtvého muže. Příčinu jeho úmrtí šetří policie, v šetření je i příčina vzniku požáru.

"Je možné, že se mu uzamknutá chatka s mřížemi na oknech i dveřích stala pastí a před kouřem požáru nedokázal včas uprchnout," uvedl Mikoška.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Česká firma Lanex dodá Rusku lana na upevnění tankerů za miliony

Výrobce lan a produktů z technického textilu Lanex z Bolatic na Opavsku získal v Rusku unikátní zakázku na dodávku vysokopevnostních lan, která budou sloužit v přístavech k upevnění velkých tankerů. Dodá sedm tun lan za více než pět milionů korun, řekla Ivana Gračková, mluvčí skupiny BR Group, do níž Lanex patří.

Vysokopevnostní lodní lano o průměru 48 milimetrů dodá firma společnosti Morservis z Novorossijsku. "Celá dodávka je ve finančním objemu přesahujícím pět milionů korun a expedovat se bude nejpozději do 20. června. Lana jsou tak pevná, že na ně můžete zavěsit třeba kamion. Nahrazovat budou i lana ocelová," řekla Gračková. Zakázka je podle ní výjimečná celkovým objemem i velkým průměrem lana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy