Při čelní srážce dvou aut u Pohořelic jeden muž zemřel, další se těžce zranili

ČTK ČTK
29. 9. 2018 8:10
Tragická nehoda s jedním úmrtím se stala v pátek v podvečer u Pohořelic na silnici I/53 kousek od nájezdu na dálnici. Střetla se zde čelně dvě osobní auta, jedno s polskou, druhé s rakouskou registrační značkou. Kromě mrtvého muže z rakouského auta se jeho řidička a další spolujezdkyně zranily těžce. "Dva muži z polského auta se zranili lehce, jeden středně těžce," řekl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Policisté příčinu vyšetřují. Podle dechové zkoušky polský řidič alkohol nepil, rakouská řidička se krevnímu testu podrobí v nemocnici. Most byl čtyři hodiny po nehodě uzavřený, vzhledem k večerním hodinám ke komplikacím v dopravě nedocházelo.
Ilus
Ilus | Foto: HSZ ČR
 

Právě se děje

před 46 minutami

Polský premiér Morawiecki doufá, že Spojené státy část vojáků z Německa pošlou do Polska

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes v rozhovoru pro rádio RMF24 řekl, že doufá, že Spojené státy část z vojáků, které údajně plánují stáhnout z Německa, přesunou do Polska. Varšava patří mezi nejbližší spojence Washingtonu v Evropě. List The Wall Street Journal v pátek napsal, že americký prezident Donald Trump nařídil, aby z Německa odešlo 9500 ze stávajících 34.500 vojáků.

"Opravdu doufám, že jako výsledek mnoha jednání, která jsme měli (s USA) část těchto vojáků skutečně přijde do Polska," řekl Morawiecki. "Rozhodnutí je nyní na Spojených státech," dodal.

Americká velvyslankyně v Polku Georgette Mosbacherová minulý měsíc na okraj sporu o jaderné zbraně mezi Spojenými státy a Německem na Twitteru poznamenala, že "pokud chce Německo zmenšit jaderný potenciál NATO a oslabit alianci, pak příslušné síly a prostředky možná přijme Polsko, které alianční povinnosti plní vzorně, uvědomuje si rizika a je na východním křídle NATO".

Zdroj: ČTK
Další zprávy