reklama
 
 

Pořádková jednotka ohlídá sportovní utkání i demonstrace

25. 3. 2014 13:41
Policejní službu ve středu Brna od května posílí dvaadvacet strážníků městské policie. K jednorázovým akcím už nebudou muset policisté z jiných částí.

BrnoMěstská policie posílí výkon policejní služby ve středu Brna. Připravuje novou pořádkovou jednotku, která bude dohlížet na velké kulturní akce, hokejová a fotbalová utkání či demonstrace.

Spolupracovat bude také s dopravním podnikem, postará se tak například o černé pasažéry.

„Na sportovních akcích jsou policisté nahrazováni bezpečnostní agenturou, ale i tak jsou tam naše jednotky přítomny, protože chrání arénu, což je majetek magistrátu. Určitě tam budou stávat i nadále. Už kvůli tomu, že z psychologického hlediska je lepší, když případný výtržník ví, že venku hlídá skupina těžkooděnců,“ vysvětluje náměstek ředitele městské policie Karel Krainer.

Podle nového ředitele brněnské městské policie Bohumila Šimka má zavedení pořádkové jednotky mnoho výhod: „K opatřením už se nebudou muset stahovat strážníci ze středu města a okolních částí. V době opatření tak nebudou chybět ve svých revírech a budou se moci věnovat své práci,“ říká.

Seznam dvaadvaceti strážníků pořádkové jednotky se v současné době stále plní. Administrativně jednotka existuje už od ledna, do ulic by měli první zaměstnanci vyrazit začátkem května.

Najděte si svého strážníka

Brněnská městská policie usiluje o to, aby ukázala lidem svou otevřenější a vstřícnější tvář. Jedním z projevů progresivity a přiblížení se občanům je již dva roky fungující projekt Poznej svého strážníka.

Ten připomíná Brňanům, že každá oblast má přidělené strážníky obchůzkové služby, a nabádá je k tomu, aby s nimi komunikovali. Řešení aktuálních problémů se kontaktováním policisty z přilehlé služebny může značně uspíšit.

„Brno je rozděleno do osmi revírů a každý má vlastní 'územáře'. K tomu, abyste zjistili, který je 'ten váš', stačí zadat ulici bydliště na webu policie. Hned vám vyskočí jméno, kontakt a fotka,“ radí Petra Kubišová z odboru prevence. Podle ní této služby využívá čím dál více lidí, ale stále se většina obrací v kritických situacích na podatelnu.

Udržet si dobrou pověst je teď podle Bohumila Šimka pro městskou policii důležité. Pošpinila ji kauza z poloviny února, kdy kolem šesti desítek zaměstnanců policie čelilo obvinění za neoprávněné zneužívání informací z databáze. Bývalý ředitel Jaroslav Přikryl z případu vyšel s patnáctiměsíčním podmíněným trestem s odkladem na tři roky a s tříletým zákazem působení u městské policie. Poté, co byl odvolán z funkce, usedl do ředitelského křesla bývalý náměstek Bohumil Šimek.

autor: Bára Sobotková | 25. 3. 2014 13:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Jihomoravský kraj

  reklama
  reklama
  reklama