Policisté dopadli gang, ukrýval heroin za čtvrt milionu

ČTK ČTK
13. 9. 2011 10:54
Brněnští kriminalisté zabavili 220 gramů heroinu, které představují 2250 dávek drogy
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Wiki

Brno - Kriminalisté zlikvidovali minulý čtvrtek v Brně gang prodejců heroinu. Zabavili mu 2250 dávek této tvrdé omamné látky. Představuje to asi 220 gramů heroinu za čtvrt milionu korun.

Policie zajistila u členů skupiny i větší množství peněz, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb. Případ je podle něj jedním z největších úspěchů kriminalistů v boji s distributory drog na jihu Moravy.

V čele skupiny stála šedesátiletá žena, která už byla v minulosti za prodej heroinu odsouzena. Kriminalisté zjistili, že výnosné obchody organizovala se svou dcerou a několika známými.

Drogu ukryli i v ponožkách

Největší množství drogy zajistili policisté v ubytovně v ulici Marie Kuncové, která sloužila jako překladiště. V jednom polštáři byly ukryty dvě hroudy drogy o celkové hmotnosti 189 gramů. V pokoji, v němž bydlela osmatřicetiletá dcera ženy, našli policisté i dvě ponožky, které ukrývaly celkem 354 takzvaných psaníček s heroinem připravených k distribuci.

"Zároveň policisté vtrhli do hlavního distribučního místa v ulici Cejl. Překvapená pachatelka se snažila právě distribuovaná psaníčka spláchnout do záchodu," dodal Šváb. Na tomto místě se našlo sice menší množství drogy, ale také 111 tisíc korun a 1500 eur (asi 36 500 korun). Peníze pocházejí z trestné činnosti.

Vazebně stíháni jsou zatím tři členové skupiny. Až deset let vězení hrozí její šéfce za zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Drogu prodávala i mladistvým osobám.

Nejoblíbenější tvrdou omamnou látkou je podle nejrůznějších průzkumů pervitin. Počet uživatelů heroinu ale vzrůstá.

 

Právě se děje

před 15 minutami

WADA opět suspendovala moskevskou antidopingovou laboratoř

Světová antidopingová agentura WADA odebrala moskevské laboratoři oprávnění, které jí umožňovalo provádět analýzy krevních vzorků pro biologické pasy sportovců. K předběžnému opatření organizace sáhla měsíc a půl poté, co Rusko potrestala čtyřletým zákazem účasti na vrcholných sportovních akcích kvůli manipulaci s daty z moskevské laboratoře.

Zařízení v ruské metropoli bylo suspendováno už v roce 2015, kdy se poprvé objevilo podezření z krytí dopingu domácích sportovců. Oprávnění provádět analýzy krevních vzorků Moskva získala částečně zpět v roce 2016. Nyní může laboratoř dokončit prověrku vzorků, které už obdržela, nové ale musí být poslány do jiných zařízení.

WADA 9. prosince rozhodla, že příští čtyři roky nesmí Rusko na olympijských a paralympijských hrách ani světových šampionátech vystupovat pod svou vlajkou a se svou hymnou. Na vrcholných akcích včetně OH 2020 v Tokiu a ZOH 2022 v Pekingu by se mohli jako neutrální sportovci představit jen ti závodníci, kteří prokazatelně nemají se systematickým dopingem v zemi nic společného. Rusko se proti trestu odvolalo k mezinárodní arbitráži CAS.

před 17 minutami

Koulař Staněk předvedl v Nehvizdech světový výkon ruku

Koulař Tomáš Staněk se po halovém mítinku Hvězdy v Nehvizdech ujal vedení v letošních světových tabulkách výkonem 21,23 metru. Český rekordman se za hranici 21 metrů dostal třikrát z pěti zdařených pokusů, jeho nejslabší vrh měřil 20,57, čímž hned v první sérii předčil své sezonní maximum ze sobotního zahajovacího startu v Jablonci nad Nisou (20,06).

Staněk jako druhý koulař v začínající sezoně překonal 21 metrů, tabulky dosud vedl Srb Asmir Kolašinac výkonem 21,06. I další dva Staňkovy pokusy by na Kolašinace stačily. Už ve druhé sérii předvedl rekord mítinku 21,09, v páté se zlepšil na 21,22. Nejdelším pokusem soutěž zakončil, druhé místo obsadil Polák Jakub Szyszkowski výkonem 20,31.

Staněk přesto nebyl úplně nadšený. "Všechny pokusy byly v konci takový, že jsem vystrčil zadek a sklonil hlavu, takže nenabraly ten správnej kopec. A to dělá trošku tu stopu dolů, škoda, ale série výborná," řekl přece jen spokojený Staněk ve videopřenosu z mítinku. "V Jablonci jsem byl dost opatrnej, protože jsme lehce změnili techniku a furt se na tom pracuje. Ale konečně je tam energie, jak se nebojím a pustím to tam, a na tomhle se dá stavět," dodal svěřenec Petra Stehlíka.

před 1 hodinou

Italský ministr zahraničí Di Maio končí v čele Hnutí pěti hvězd

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio ve středu oznámil, že končí ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd (M5S). Informovala o tom agentura AP. Svým stoupencům v Římě Di Maio řekl, že jedna éra skončila, on svou práci dokončil a nyní bude důvěřovat svému nástupci, že dále úspěšně povede stranu kupředu. Hnutí pěti hvězd podle Di Maia nyní dočasně povede senátor Vito Crimi, nový vůdce bude vybrán v následujících měsících po kongresu strany. Italská média ještě před tímto oznámením uváděla, že Di Maiův krok by neměl znamenat konec vlády, kterou od loňska tvoří koalice M5S a Demokratické strany.

"Dnes tu jsem proto, abych oznámil svou rezignaci z čela Hnutí pěti hvězd," řekl ministr svým příznivcům. Třiatřicetiletý Di Maio stranu vedl od září 2017. Hnutí pěti hvězd se v posledních měsících potýkalo s vnitřními spory, v obou komorách parlamentu odešlo do frakcí jiných stran či do frakce smíšené několik zákonodárců. Poslední dva to udělali v úterý, připomněla agentura APA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy