Policista chytil motorkáře, který se řítil 220 km/h

ČTK ČTK
18. 8. 2014 14:17
Německý motocyklista jel po I/53 ze Znojma do Brna. Podle statistik jde o rekordní překročení povolené rychlosti na jižní Moravě.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Znojmo - Policisté přistihli v pátek na silničním tahu Znojmo - Brno dvaapadesátiletého motorkáře z Německa při jízdě rychlostí 220 kilometrů v hodině.

Jde patrně o nejvyšší překročení povolené rychlosti, které bylo dosud na jižní Moravě zaznamenáno u motorkáře, řekl Miloš Skácel z vedení jihomoravské dopravní policie.

"S takovou rychlostí se u motocyklistů nesetkáváme," uvedl Skácel. Nejrychleji jezdí řidiči především po dálnicích. Ti nejrychlejší z řidičů jezdí okolo 180 až 190 kilometrů v hodině, nejrychlejší z motocyklistů pak kolem 200 kilometrů v hodině.

Motorkář mířil na Grand Prix

Cizinec na motocyklu značky Kawasaki patrně směřoval do Brna na Masarykův okruh, kde se o víkendu konala motocyklová Grand Prix ČR. Muž si vybral k rychlé jízdě úsek silnice I/53 mezi Znojmem a Brnem, kde je povolená rychlost 90 kilometrů v hodině. Motorkář navíc předjížděl auta v místech, kde je to značkami zakázáno. Silniční tah Znojmo-Brno je přitom známý častými nehodami.

Aby policie mohla s motorkářem řešit jeho přestupek, musel ho policista na služebním motocyklu dostihnout, což se podařilo, řekla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Němec na místě zaplatil kauci 10 tisíc korun a bude předvolán k přestupkové komisi, která mu může udělit pokutu až 10 tisíc korun a zákaz řízení motorových vozidel v ČR na dobu šesti měsíců až roku. Pokud se ke komisi nedostaví, jeho kauce propadne.

 

Právě se děje

před 30 minutami

Armáda vystřídala sedm desítek vojáků v Mali. V čele mise EU zůstává český generál

Česká armáda na misi v Mali vystřídala sedm desítek vojáků, kteří střeží velitelství mise a výcvikovou základnu. Podílí se také na výcviku malijské armády. Nová jednotka v úterý od svých předchůdců převzala operační úkol. Uvedl to mluvčí výcvikové mise EU Jakub Šimíček. Velitelem celé mise Evropské unie i nadále zůstává český generál František Ridzák, svou funkci bude předávat v polovině ledna.

Slavnostní akt předání operačního úkolu mezi 3. a 4. úkolovým uskupením české armády se uskutečnil v úterý. Jednotka, která v Mali působila od května, byla složena především z vojáků 74. mechanizovaného praporu, doplnili je příslušníci 43. výsadkového praporu a dalších útvarů české armády. Nyní je vystřídali vojáci ze 131. dělostřeleckého oddílu z Jinců a specialisté z dalších útvarů.

Česká jednotka má v Mali za úkol chránit samotné velitelství mise v hlavním městě Bamaku, zajišťují také doprovod důležitých osob. Další její část zajišťuje bezpečnost výcvikové základny Koulikoro a chrání její velení. Podílí se také na výcviku. Kromě této jednotky má česká armáda v Mali několik desítek vojáků v čele s Ridzákem, kteří se podílejí na řízení samotné mise. Ridzák je prvním českým vojákem, který spojenecké misi v zahraničí velí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy