Policii vyděsil podezřelý předmět, vyklidila ulici

Domácí ČTK Domácí, ČTK
12. 9. 2011 11:32
Předmět podobný bombě našli ráno ve Znojmě, podle pyrotechnika šlo o atrapu
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Znojmo - Předmět podobný bombě našli lidé v pondělí ráno v centru Znojma. Policie ulici evakuovala a uzavřela. Přivolaný pyrotechnik předmět označil pouze za atrapu.

"Před jedenáctou hodinou přijel na místo pyrotechnik, který konstatoval, že se nejedná o nebezpečné výbušné zařízení, ale pouze o dvě tužkové baterie omotané izolepou a spojené drátky," řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

Podle Drahokoupilové našel podezřelý předmět pracovník obchůdku v ulici Malá Michalská v centru města okolo půl deváté ráno. Bezpečnostní akce byla po jedenácté hodině ukončena.

Policie se nicméně bude i dál případem zabývat, bude šetřit, kdo atrapu výbušného zařízení vyrobil.

Na místo incidentu policie povolala pyrotechnika až z Olomouce. Podle mluvčí proto, že nejbližší specializovaní policisté-pyrotechnici sídlí právě tam.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 4 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy