Policie zveřejnila drastické video z Brna. Dávejte pozor, apeluje na chodce

ČTK mk ČTK, mk
17. 9. 2021 14:09
Dramaticky vyhlížející video dopravní nehody zveřejnila brněnská policie. Přes dva jízdní pruhy v jednom směru v něm po tzv. zebře přecházejí tři chodkyně. Zatímco automobil v levém pruhu jim dával přednost, znenadání se přiřítil další vůz do pravého pruhu a jednu z žen na přechodu smetl.
Tři mladé ženy v nočních hodinách přecházely přes vozovku po vyznačeném přechodu, pravým jízdním pruhem projel řidič, který jednu z nich srazil. | Video: Policie České republiky – KŘP Jihomoravského kraje

Vůz chodkyni srazil minulý týden na křižovatce ulic Otakara Ševčíka, Gajdošovy a Táborské. Tři mladé ženy v noci přecházely silnici po vyznačeném přechodu, semafory byly vypnuté a blikalo jen oranžové světlo. Na videu je patrné, jak se chodkyně zastavily, rozhlédly a na přechod vstoupily, až když před ním zastavil řidič jedoucí v levém jízdním pruhu.

"V tu chvíli křižovatkou pravým jízdním pruhem projel řidič stříbrného volkswagenu, který chodkyním nedal přednost a jednu z nich srazil. Pětadvacetiletá žena byla nárazem odmrštěna a zůstala ležet na vozovce. Následně byla převezena záchrannou službou k ošetření do nemocnice," uvedla bez dalšího upřesnění policejní mluvčí Petra Ledabylová. Dechová zkouška u řidiče, který nedal přednost, byla negativní.

Policie v souvislosti s nehodou upozornila, že řidiči mají povinnost před přechodem zastavit, jsou-li na něm chodci. Ty ovšem upozornila na zvýšené riziko, přecházejí-li vozovku s více pruhy v jednom směru.

"Pokud v jednom z jízdních pruhů zastaví řidič, aby umožnil bezpečné přejití vozovky chodcům, má povinnost zastavit i řidič jedoucí ve vedlejším jízdním pruhu. Chtěl bych však apelovat i na chodce, aby byli obezřetní a neustále vyhodnocovali aktuální situaci v provozu, protože se denně setkáváme s neukázněností a bezohledností některých řidičů," uvedl vedoucí brněnského dopravního inspektorátu Milan Havlíček.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 4 hodinami

Únosci misionářů na Haiti žádají výkupné 17 milionů dolarů

Ozbrojenci, kteří v sobotu na Haiti unesli 17 misionářů z USA a Kanady, žádají za jejich propuštění výkupné 17 milionů dolarů (372,6 milionu korun), napsal dnes list The Wall Street Journal. Haitská policie i americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) jsou s únosci v kontaktu. Vyjednávání s nimi by mohla trvat i několik týdnů, varoval haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel. Bílý dům uvedl, že politikou USA je s únosci nevyjednávat.

Skupina unesených, mezi nimiž je i pět dětí, se hlásí ke křesťanské organizaci Christian Aid Ministries. Cizince unesli v haitské metropoli, když se po návštěvě sirotčince chystali k cestě autobusem na letiště. Za únosem stojí kriminální skupina 400 Mawozo, která působí v dané oblasti.

před 4 hodinami

Na severu Indie zemřelo kvůli záplavám v posledních dvou dnech 41 lidí

Nejméně 41 životů si na severu Indie vyžádaly záplavy a sesuvy půdy, které způsobily několik dní trvající silné deště. Uvedly to dnes podle agentury AFP indické úřady. Meteorologové navíc varovali, že i v nadcházejících dnech očekávají v oblasti intenzivní srážky.

Úřady severoindického státu Uttarákhandu, který z větší části tvoří pohoří Himálaj, oznámily, že sesuvy půdy dnes zabily 35 lidí a v pondělí 6 osob. Podle jednoho z místních představitelů oslovených AFP napáchaly intenzivní srážky v odlehlých místech této horské oblasti značné škody. Kvůli výstrahám meteorologů byly v Uttarákhandu zavřeny školy a pozastaveny turistické aktivity.

Sesuvy půdy postihují himálajské oblasti Indie pravidelně, jejich počet ale podle odborníků narůstá kvůli globálnímu oteplování, tání ledovců, odlesňování a budování přehrad s vodními elektrárnami, napsala agentura AFP. V únoru zahynulo zhruba 200 lidí, když se pod druhou nejvyšší indickou horou Nandá Déví utrhl kus ledovce a zřítil se do řeky. Ohromná masa vody následně zničila jednu menší přehradu s vodní elektrárnou a druhou větší poškodila.

Povodně v posledních dnech postihly i jih Indie. Ve státě Kérala si podle agentury AP vyžádaly nejméně 28 obětí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy