Policie v Blansku pátrá po schizofreničce, nedorazila domů

ČTK ČTK
5. 3. 2015 13:13
Devětadvacetiletou ženu viděli lidé v Brně. Dřív už z domu několikrát odešla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: René Volfík\Economia

Blansko - Policie žádá veřejnost o pomoc při pátrání po devětadvacetileté Lence Smékalové z Blanska. V pondělí odpoledne odjela od přítele z Letovic a domů nedorazila.

Lidé ji potom viděli v Brně. Trpí depresemi a schizofrenií, řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Andrea Straková. Informace k pohřešované by podle ní měli lidé co nejdříve sdělit na krizovou linku 158.

Žena v pondělí kolem 14. hodiny odešla z Letovic, kde byla u přítele, s tím, že pojede domů do Blanska. Od té doby o sobě dala blízkým několikrát zprávu z vypůjčeného mobilního telefonu.

Smékalová již v minulosti opakovaně odešla z domu. U sebe nemá doklady ani peníze. Podle ošetřující lékařky však není v přímém ohrožení života a zdraví.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy