Policie: Mladíka v Brně zastřelil o rok starší muž

ČTK ČTK
22. 10. 2013 15:32
K činu se doznal, podle policie byly motivem drogy.
Foto: Policie ČR

Brno - Policie obvinila jednadvacetiletého muže z vraždy o rok mladšího mladíka na sídlišti v Brně-Lesné. Podle spisu ho střelil v pátek z bezprostřední blízkosti do hlavy, mladík v neděli na následky zranění zemřel.

Motivem činu mohly být spory při prodeji drog, řekl Antonín Hrdlička z jihomoravské kriminální policie. Doplnil, že zadržený se k činu přiznal. Nyní mu hrozí 12 až 20 let vězení.

"Na objasňování motivu činu dále pracujeme. Vše nasvědčuje tomu, že jím mohly být drogy. Zbývá nám několik výslechů. Po nich by již měl být motiv jasný," doplnil kriminalista.

Útok se stal v pátek večer v Třískalově ulici. Z výsledků vyšetřování vyplývá, že se pachatel na něj nepřipravoval. K činu použil pistoli, kterou přibližně před měsícem ukradl.

Už v sobotu patřil muž mezi hlavní podezřelé. K činu se podle Hrdličky přiznal v pondělí, kdy byl obviněn z vraždy, krádeže a nedovoleného ozbrojování. Policistům následně ukázal, kde svoji zbraň ukryl. Muž je uživatelem lehkých drog.

Letos se na jihu Moravy stalo už 22 případů vražd a pokusů o ně, což je o čtyři více než ve stejném období loni.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Předseda FAČR Malík měl pozitivní test na koronavirus

Předseda Fotbalové asociace ČR (FAČR) Martin Malík měl dnes pozitivní test na koronavirus. Je v izolaci a úterního mimořádného jednání výkonného výboru se stejně jako jeho další členové zúčastní přes videokonferenci.

"Na základě příznaků z druhé poloviny víkendu absolvoval Martin Malík během pondělí test na onemocnění covid-19, jehož vyhodnocení se ve večerních hodinách ukázalo jako pozitivní. Předseda je tak v karanténním režimu," řekl novinářům tiskový mluvčí FAČR Michal Jurman.

I přes nemoc podle něj Malík bude v úterý pracovat a zúčastní se plánovaného jednání výkonného výboru, který se bude zabývat situací po rezignaci místopředsedy Romana Berbra a členky výboru Dagmar Damkové.

Oba odstoupili poté, co propukla kauza údajné korupce a ovlivňování výsledků zápasů. Berbr je nejvýše postavenou osobou v aféře a minulou neděli byl jako jeden ze čtyř lidí poslán do vazby.

V kauze je celkem obviněno 20 osob v souvislosti s údajným ovlivňováním výsledků prostřednictvím rozhodčích. Kriminalisté tvrdí, že vše řídila organizovaná zločinecká skupina. Podle médií mělo jít hlavně o utkání Vyšehradu, který v sezoně 2018/19 postoupil ze třetí do druhé ligy. Zápasy měly být ovlivňovány i za účelem sázek.

Výkonný výbor byl se měl v úterý také zabývat komisí rozhodčích, kterou na začátku minulého týdne v reakci na aféru rozpustil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy