Policie: Mladíka v Brně zastřelil o rok starší muž

ČTK ČTK
22. 10. 2013 15:32
K činu se doznal, podle policie byly motivem drogy.
Foto: Policie ČR

Brno - Policie obvinila jednadvacetiletého muže z vraždy o rok mladšího mladíka na sídlišti v Brně-Lesné. Podle spisu ho střelil v pátek z bezprostřední blízkosti do hlavy, mladík v neděli na následky zranění zemřel.

Motivem činu mohly být spory při prodeji drog, řekl Antonín Hrdlička z jihomoravské kriminální policie. Doplnil, že zadržený se k činu přiznal. Nyní mu hrozí 12 až 20 let vězení.

"Na objasňování motivu činu dále pracujeme. Vše nasvědčuje tomu, že jím mohly být drogy. Zbývá nám několik výslechů. Po nich by již měl být motiv jasný," doplnil kriminalista.

Útok se stal v pátek večer v Třískalově ulici. Z výsledků vyšetřování vyplývá, že se pachatel na něj nepřipravoval. K činu použil pistoli, kterou přibližně před měsícem ukradl.

Už v sobotu patřil muž mezi hlavní podezřelé. K činu se podle Hrdličky přiznal v pondělí, kdy byl obviněn z vraždy, krádeže a nedovoleného ozbrojování. Policistům následně ukázal, kde svoji zbraň ukryl. Muž je uživatelem lehkých drog.

Letos se na jihu Moravy stalo už 22 případů vražd a pokusů o ně, což je o čtyři více než ve stejném období loni.

 

Právě se děje

před 34 minutami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy