Policie dopadla muže, který v pondělí srazil tři lidi

ČTK ČTK
22. 1. 2014 14:39
Viník byl policií vypátrán s pomocí veřejnosti
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Brno - Policie vypátrala devětašedesátiletého řidiče, který podle spisu v pondělí na Palackého náměstí v Brně srazil na přechodu pro chodce muže se dvěma malými dětmi a z místa pak ujel.

Motoristovi hrozí za nedbalostní těžké ublížení na zdraví až čtyři roky vězení, řekl vedoucí brněnské dopravní policie Roman Póč. K vypátrání řidiče pomohla veřejnost.

Nehoda se stala v o půl šesté večer. Devětatřicetiletý muž přecházel u kostela v Brně-Řečkovicích po přechodu silnici se svými dvěma dětmi ve věku čtyři a sedm let. Srazil je stříbrný Fiat Bravo, jehož řidič ujel. Otec utrpěl těžké a děti lehké zranění.

Policie po řidiči vyhlásila pátrání. Měla popis vozu a znala část jeho registrační značky. S pomocí veřejnosti byl v úterý muž vypátrán a podle Póče se při výslechu k činu přiznal.

Řidič uvedl, že neměl potvrzení o zdravotní kontrole, kterou musí podstoupit podle zákona motoristé vyššího věku každý rok.

"Řekl, že přibližně 50 metrů za přechodem své auto zastavil, pěšky se vrátil k přechodu, a když zjistil, že zraněným poskytují ostatní lidé pomoc, odešel," dodal Póč.

Policie našla vůz muže v autoservisu. Nalezla na něm podle vedoucího dopravních policistů stopy, které jasně potvrzují, že autem byli sraženi chodci. Pokud by bylo vozidlo nalezeno až po opravě, bylo by prokazování viny obtížné, dodal Póč.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Haftarovy síly získaly zpět klíčové město na západě Libye

Síly odštěpenecké vlády polního maršála Chalífy Haftara se v neděli opětovně zmocnily klíčového města na západě Libye, které bylo od května pod kontrolou jednotek podporujících libyjskou vládu uznávanou OSN. S odvoláním na mluvčího Haftarovy armády (LNA) o tom dnes informuje agentura AP.

Libyi sužuje konflikt různých frakcí už od pádu diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011. Haftarovy jednotky, které se opírají o podporu Egypta, Spojených arabských emirátů a Ruska, minulý rok v zahájily ofenzívu ve snaze dobýt metropoli Tripolis a svrhnout tamní vládu Fáize Sarrádže. Tu uznává OSN a podporuje ji mimo jiné Turecko.

Zdroj: ČTK
Další zprávy